Baidens un Putins aizvadījuši divu stundu ilgu sarunu bez lieciniekiem

Baidens un Putins
Ekrānuzņēmums

ASV prezidents Džo Baidens un Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien, 7. decembrī, aizvadījuši divu stundu ilgu sarunu bez lieciniekiem.

Baidena un Putina sarunas pirmie kadri redzami publiskajos fotoattēlos, bet pēc tam video dialogs turpinājies “tet-a-tet” formātā bez citu personu dalības. Abas puses norāda, ka saruna ritējusi speciāli izveidotā augstas drošības video kanālā.

Kā paziņojis Baltais nams, Baidens sarunā izteicis ASV un Eiropas sabiedroto dziļās bažas par Krievijas spēku koncentrāciju ap Ukrainu un brīdinājis, ka ASV un sabiedrotie atbildēs ar stingriem ekonomiskajiem un cita veida pasākumiem militārās eskalācijas gadījumā.

Baidens atkārtoti apliecinājis atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei un aicinājis deeskalēt situāciju un atgriezties pie diplomātijas.

Abas puses arī apspriedušas ASV-Krievijas dialogu par stratēģisko stabilitāti, kiberuzbrukumus ar izspiedējvīrusiem un kopīgo darbu pie reģionālajiem jautājumiem, tādiem kā Irāna, paziņoja Baltais nams.

Kremlis pavēstīja, ka galvenā sarunu tēma bijusi Ukrainas krīze, sarunas raksturojot kā atklātas un lietišķas.

Kā teikts Kremļa paziņojumā, Putins arī lūdzis Vašingtonu sniegt garantijas, ka NATO neturpinās paplašināties uz austrumiem. “Krievija ir nopietni ieinteresēta iegūt uzticamas juridiskās garantijas, kas izslēgs NATO paplašināšanos uz austrumiem un uzbrukuma ieroču izvietošanu valstīs līdzās Krievijai,” pavēstīja Kremlis.

Putins arī ierosinājis Baidenam, ka Krievija un ASV atceļ visus ierobežojumus vēstniecību personālam abās valstīs.

Kā pavēstīja kāda ASV amatpersona, Baidens nav izteicis nekādus “solījumus vai piekāpšanos” Putina prasībām.

Pirms sarunām tika ziņots, ka tiks apspriests konflikts Ukrainā un citi jautājumi. Kremlis ziņoja, ka līderi arī apspriedīs iespējamās drošības garantijas Krievijas un NATO starpā.

Baltais nams paziņoja, ka Baidens pēc sarunām ar Putinu apspriedīsies ar Vācijas, Francijas, Lielbritānijas un Itālijas līderiem.

Rietumos un Kijevā nerimst bažas par Krievijas karaspēka koncentrēšanos pie Ukrainas robežām un varbūtību, ka Krievija plāno jaunu uzbrukumu Ukrainai.

Maskava šos apgalvojumus noraidījusi un pārmetusi Ukrainai, ka tā izvietojusi 120 000 karavīru apgabalos, kas robežojas Doņecku un Luhansku.

Putina un Baidena pirmais samits notika Ženēvā jūnijā, kad viņi vienojās sākt jaunas sarunas par kodolatbruņošanās iniciatīvu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: delfi.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
antons
antons

Nu, ja es ar savām vidusskolas zināsanā m varēju Vācijā parunāt angliski, tad Putins..
Avai Baidens ar mani arī runās, kaut vai taribari dialektā
Laikam jūtos piedzēris, iešu pagulēt
visiem akuna matata.

ruksis
ruksis

Pūķinam ir krievnacista smīns.

burkāns
burkāns

Liepniekam viss rādās otrādi.

Stienis
Stienis

Nav noslēpums, ka vientiesis Džo piekāpjas jebkuram un nodos jebkuru sabiedroto, turklāt neko īsti neiegūstot pretī.