Atšķirībā no Lietuvas, Latvija patlaban neplāno paaugstināt pretgaisa aizsardzības gatavību, apliecina NBS komandieris

NBS komandieris
NBS komandieris Leonīds Kalniņš

Pēc raķetes nogāšanās Polijā patlaban nav plānots paaugstināt Latvijas pretgaisa aizsardzības gatavības līmeni, apliecināja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Saistībā ar raķetes nogāšanos Polijā paaugstināts Lietuvas pretgaisa aizsardzības gatavības līmenis, trešdien paziņoja Lietuvas Bruņotie spēki.

Lietuvai tas ir būtiski, jo Lietuva robežojas gan ar Poliju, gan Krieviju, gan Baltkrieviju daudz lielākā mērā nekā Latvija un acīmredzot Lietuvas lēmumam ir kāda loģika, par kuru Kalniņš informāciju vēl neesot saņēmis.

“Mūsu Latvijas situācijai šāda nepieciešamība patlaban nav vajadzīga,” norādīja Kalniņš.

Kalniņš norādīja, ka Polijā nokritusī raķete bija lidojuma beigu fāzē un to nevar notriekt neviena pretgaisa aizsardzības sistēma. “Kamēr raķete vēl bija gaisā, tai vajadzēja iedarbināt pašiznīcināšanas funkciju. Tā netika iedarbināta, acīmredzot, bojājuma vai arī vecuma dēļ,” norādīja komandieris.

Runājot par Latvijas pretgaisa aizsardzības spējām, Kalniņš norādīja, ka Latvijas pretgaisa aizsardzību nodrošina gan nacionālie līdzekļi, kas iekļauti kopējā alianses kolektīvā aizsardzības sistēmā, gan Latvijas sabiedrotie, piemēram, Lielvārdē šovasar izvietota Spānijas piegādātā zeme-gaiss zenītraķešu “Nasams” baterija. Tāpat pretgaisa aizsardzību nodrošina citas sabiedroto sistēmas, kas atrodas bāzēs tuvu Latvijas robežām, tostarp, aviācija.

Vienlaikus komandieris atgādināja, ka ir pieņemts lēmums vidējā rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādāties kopā ar Igauniju. Vasarā Madridē NATO samita laikā Latvijas un Igaunijas aizsardzības ministri parakstīja kopīgu nodomu vēstuli par iegādes veikšanu.

Pašlaik notiek kopīgs darbs pie iepirkuma tālākās īstenošanas un tiek izvērtēti vairāki pretendenti un komandieris pauda cerību, ka nākamā gada sākumā noslēgsies pretendentu izvēles process un sāksies iegādes procedūras.

Kā zināms, otrdien, kad Krievija atkal pakļāva Ukrainu masīvai raķešu apšaudei, Polijas teritorijā arī nokrita raķete, nogalinot divus cilvēkus, un sākotnēji izskanēja ziņas, ka tā ir viena no Krievijas karaspēka raidītajām raķetēm.

Tomēr trešdien gan Polijas, gan NATO amatpersonas pieļāva, ka ticamāka versija ir tā, ka Polijā nokritusi Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas raķete. ASV prezidenta Džo Baidena administrācija nākusi klajā ar īpašu paziņojumu par Polijā otrdien nogāzušos raķeti, piekrītot vērtējumam, ka tā bijusi Ukrainas zenītraķete.

Savukārt, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien pauda pārliecību, ka Polijā nokritusī nebija Ukrainas raķete.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gada glezna
Gada glezna

Bābelītes elektrostacija – Ulmaņlaika slepenais objekts Rīgā. Tās drupas, kas bija pāri palikušas pie Bābelītes ezera taču savāca. Vairs nav ko aizsargāt no naidnieku triecieniem.

Krūmu ezis
Krūmu ezis

Nevar paaugstināt gatavību tam kā nav.

Kaža
Kaža

Ko gan citu lai teiktu okupācijas armijas bijušais karavīrs?Arī Baltkrievijas un Krievijas robeža netiek pietiekami nostiprināta un tiek vieglprātigi,lai neteiktu skarbāk,ignorēts potenciālais apdraudējums.

Klops
Klops

Tas ir IeM darbs

Anna
Anna

Kas atbildēs par 2 poļu nāvi šajā Zeļas- Polijas provokācijā , ko , Kalniņ ?

Olga
Olga

Bļ@ !