ASV piešķirs Baltijas valstīm 175 miljonus dolāru no Pentagona budžeta

Amerikas Savienotās Valstis piešķirs Baltijas valstīm 175 miljonus dolāru (157,7 miljonus eiro) no sava nākamā gada aizsardzības budžeta, pirmo reizi atvēlot līdzekļus arī pretgaisa aizsardzībai, paziņojusi Igaunijas Aizsardzības ministrija.

 25 miljoni dolāru no Pentagona 2020.gada aizsardzības budžeta paredzēti militārās sadarbības attīstīšanai ar Igauniju, Latviju un Lietuvu, bet vēl 50 miljoni dolāru atsevišķā budžeta ailē pirmo reizi piešķirti Baltijas valstu pretgaisa aizsardzības attīstīšanas atbalstīšanai.

Kā norādījis Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks, pastiprināt savaldīšanas un aizsardzības pozīcijas Baltijas valstīs, īpaši jau gaisa telpā un pretgaisa aizsardzībā, ir svarīgi gan Ziemeļatlantijas līguma organizācijai kopumā, gan Amerikas Savienotajām Valstīm.

“Mūsu sabiedrotie nepārprotami apliecina uzticību savām saistībām kolektīvās aizsardzības jomā Eiropas austrumu flangā,” piebildis politiķis.

Pēc Luika teiktā, ASV atbalsts Baltijas valstīm pārejā no gaisa telpas patrulēšanas uz pretgaisa aizsardzību ir ārkārtīgi svarīgs.

“Pārejai no gaisa telpas patrulēšanas uz pretgaisa aizsardzību nepieciešams kopīgs visu sabiedroto lēmums, bet ASV nostājai un praktiskam atbalstam ir ļoti liela nozīme. Mēs augstu vērtējam ASV atbalstu mūsu reģiona aizsardzības attīstībai,” piebildis ministrs.

Dokumentā ietverta arī norāde uz solidaritāti, kurā apliecinātas ASV saistības pret Baltijas reģionu un Pentagonam uzdots veikt aizsardzības palīdzības analīzi.

Pretgaisa aizsardzība būtībā ir daudzslāņaināka nekā gaisa telpas patrulēšana – tā ietver agrīnās brīdināšanas sistēmas, novērošanas potenciālu, pretgaisa aizsardzības bruņojumu un personālu, kas spēj veikt pretgaisa aizsardzības operācijas, ko pašreizējā gaisa telpas patrulēšanas misija nevar.

Likumu par ASV aizsardzības budžeta apstiprināšanu  parakstīja ASV prezidents Donalds Tramps.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar