ASV liek diplomātu ģimenēm pamest Ukrainu

Ukraina

ASV likušas pamest Ukrainu Kijevas vēstniecības diplomātu ģimenēm, “ņemot vērā Krievijas militāro darbību arvien turpinošos draudu dēļ”, svētdien pavēstīja Valsts departaments.

Vašingtona arī devusi rīkojumu par vēstniecības darbinieku “brīvprātīgu” evakuāciju, kā arī mudinājusi ASV pilsoņus, kas atrodas Austrumeiropas valstī, “apsvērt izceļošanu tagad, izmantojot komerciālās vai citas privāti pieejamās transporta iespējas”.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, izsakoties svētdien vēl pirms šī paziņojuma, noraidīja ideju par soda sankciju noteikšanu Maskavai pirms potenciālā uzbrukuma, skaidrojot, ka tās ir jāizmanto kā uzbrukuma atbaidīšanas līdzeklis.

“Tiklīdz sankcijas ir aktivizētas, tās zaudē atbaidīšanas efektu,” telekanālam CBS sacīja Blinkens. Tāpēc tas, ko mēs darām, ir – mēs apkopojam darbību virkni, kas varētu tikt ņemtas vērā [Krievijas] prezidenta [Vladimira] Putina aprēķinos.”

To vidū ir arī Ukrainas aizsardzības spēju stiprināšana ar lielāku militāro atbalstu, sacīja Blinkens.

Jau vairākas nedēļās nerimst spriedze, ko izraisījusi Krievijas karaspēka koncentrācija pie Ukrainas robežām, Kijevā un Rietumos raisot bažas par vēl viena Krievijas iebrukuma gatavošanu.

Krievija noraida apsūdzības par iespējamu tās karaspēka iebrukumu Ukrainā. Kā apgalvo Putins, Maskava ieņem aizsardzības pozīcijas, jo bažījas, ka Kijeva pārmērīgi tuvinās ar NATO.

Baidens vēl 7. decembrī videosamitā brīdināja Putinu, ka ASV noteiks Krievijai līdz šim nepieredzētas sankcijas, ja tā uzbruks Ukrainai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: delfi.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Tāda sajūta ka Vācija atbalsta Krieviju, sakarā ar Ukrainas okupāciju. Otrā pasaules kara priekšvakarā Vācija un Krievija sadalīja Eiropu savām interesēm. Tagad tas pats notiek. Nolādēti vācu varasvīri.