ASV izvietos Polijā vismaz 1000 karavīru

ASV armija

Vašingtona dislocēs vismaz 1000 karavīrus Polijā un pārraudzīs spēkus NATO austrumu flangā. Tā norādījis Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks. Šāds paziņojums izskanējis pēc tam, kad ASV paziņoja par vairāku tūkstošu karavīru izvešanu no Vācijas.Ministrs: Vašingtona Polijā izvietos vismaz 1000 karavīruRihards Plūme

Pentagons trešdien, 29. jūlijā, paziņoja, ka ASV no Vācijas izvedīs 11 900 karavīru, no kuriem aptuveni 6400 tiks pārvietoti atpakaļ uz ASV, bet 5600 tiks izvietoti citās Eiropas valstīs. Pentagons paziņoja, ka 5600 karavīri tiks pārvietoti uz Beļģiju un Itāliju, bet, ja tiks noslēgtas attiecīgas vienošanās, arī uz Poliju un Baltijas valstīm.

Kā intervijā radio „Jedynka” norādījis Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks, ASV Polijā izvietos 1000 karavīrus Polijā un pārraudzīs spēkus NATO austrumu flangā.

“Polijā mums būs amerikāņu komanda. Šī komanda vadīs karaspēku, kas izvietots gar NATO austrumu flangu. Tas būs vissvarīgākais sauszemes spēku centrs mūsu reģionā. Drīz mēs parakstīsim galīgo paktu ar amerikāņiem,” skaidroja ministrs.

Iepriekš Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par”) intervijā Latvijas Radio sacīja, ka uzņemt un izvietot ASV karaspēka vienības būtu gatava arī Latvija, bet nonākšana līdz tam prasītu ļoti daudz laika.

Kā zināms, ASV no Vācijas izvedīs 11 900 karavīru, no kuriem aptuveni 6400 tiks pārvietoti atpakaļ uz ASV, bet 5400 tiks izvietoti citās Eiropas valstīs. Vācijā šobrīd ir teju 36 000 amerikāņu karavīru, un pēc Pentagona plānu īstenošanas tur paliks aptuveni 24 000.

Pentagons paziņoja, ka karavīri tiks pārvietoti uz Beļģiju un Itāliju, bet, ja tiks noslēgtas attiecīgas vienošanās – arī uz Poliju un Baltijas valstīm.

ASV prezidents Donalds Tramps par ieceri samazināt Vācijā izvietoto Savienoto Valstu militāro kontingentu paziņoja jūnijā. Tramps pastāvīgi pārmetis Berlīnei nepietiekamu līdzekļu ieguldīšanu aizsardzībā, kā arī negodīgu attieksmi pret ASV savstarpējā tirdzniecībā.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

Latvija var pārpildīt uzņemtās saistības ne tikai 2% no IKP, bet krietni lielākas. Nedomāju, ka Vācija ļoti bēdāsies, ka militārais kontingents daļēji tiks pārdislocēts uz Poliju. Katra valsts apmaksā militārā kontingenta izdevumus, kurš tajā atrodas. Peļņa gaida privātuzņemējus par militāristu iepirkumiem. Ja tiek izmantota vienīgi vietējo produkcija un pakalpojumi. Bez importa. Jāsarēķina, kas valstij izdevīgāk.

santīms
santīms

Viss, ko tu saki, ir tava spekulācija. Tu “nedomā”. Iedziļinies labāk tematā, tad spriedi.

Vilks
Vilks

Neatbalstu šīs militārās spēlītes.Pabriks tautas vārdā arī šeit grib radīt saspīlējumu.Protams par tautas naudu..Speciāli rada briesmu noskaņu,izsūtīdams vēstules par kara draudiem.Vai mums vajag svešus karapūļus?

nekad vairs 1940.gads !
nekad vairs 1940.gads !

Apsveicam mūsu sabiedrotos pret krievu nacismu.