ASV izlūkdienesti: Putins šo karu nevar atļauties zaudēt

Krievijas militārās neveiksmes Ukrainā un smagās ekonomiskās sankcijas, visticamāk, pamudinās Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pastiprināt uzbrukumu Ukrainai, uzskata ASV izlūkdienesti.

ASV izlūkdienestu vadītāji otrdien Kongresā nāca klajā ar drūmām prognozēm par situāciju Ukrainā, ziņo raidorganizācija “Voice of America” (VOA).

Kijevā jau pēc desmit dienām var izbeigties pārtika un ūdens, brīdina amatpersonas.

Visticamākais scenārijs ir, ka Krievijas karaspēks vēl aktīvāk uzbruks civiliedzīvotājiem un civilajiem mērķiem, prognozē ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Viljamss Bērnss.

Putins jau daudzus gadus krājis aizvainojumus un ambīcijas, uzskata Bērnss, piebilstot, ka Putinam Ukraina ir dziļi personīgs jautājums.

“Putins ir apņēmies dominēt un kontrolēt Ukrainu,” norādīja CIP direktors.

ASV izlūkdienestu amatpersonas, līdzīgi kā to kolēģi Pentagonā, uzskata, ka Krievijas armijā pieaug neapmierinātība, kas sniedzas līdz pat Putinam, kurš cerēja, ka Kijeva kritīs dienas vai divu laikā.

Tā vietā Krievijas karaspēks saskaņā ar ASV izlūkdienestu aplēsēm zaudējis jau 2000 līdz 4000 karavīru un saskāries ar ievērojami lielāku pretestību, nekā bija gaidījis.

Tomēr nekas neliecina, ka Putins būtu gatavs atkāpties.

Putins uztver šo karu kā tādu, kuru nevar atļauties zaudēt, norādīja ASV Nacionālās izlūkošanas direktore Avrila Heinsa.

“Tas, kas šobrīd nav skaidrs, ir, vai Krievija turpinās īstenot maksimālistiskus plānus visas Ukrainas vai tās lielākās daļas ieņemšanai, kas, mūsuprāt, prasītu vairāk resursu,” sacīja Heinsa.

Viņa brīdina, ka nav arī skaidrs, vai lielāku resursu ieguldīšana sniegs Putinam vēlamo rezultātu, jo pat gadījumā, ja Krievijai izdosies gāzt Ukrainas valdību, Krievijas karaspēks, visticamāk, turpinās saskarties ar spēcīgu pretestību.

Tomēr ASV izlūkdienestu amatpersonas brīdina, ka būtu kļūda norakstīt Putinu kā jukušu.

Pēc Bērnsa domām Putins ir nocietinājis savus uzskatus gadu gaitā, norobežojies no citiem viedokļiem un viņu ietver šaurs cilvēku loks.

“Kad viņš ko saka, mums vajadzētu klausīties ļoti, ļoti uzmanīgi,” atzina ASV Aizsardzības izlūkošanas aģentūras (DIA) ģenerālleitnants Skots Beriers. Viņaprāt, Putins ir pārliecināts, ka viņam varētu būt asimetrisks pārākums pār ASV un NATO, jo Krievija centusies modernizēt un palielināt savus ieroču krājumus, tostarp kodolarsenālu.

Komentējot Putina pavēli armijas vadībai izsludināt trauksmes režīmu Krievijas kodolspēkos, ASV izlūkdienestu amatpersonas to raksturo kā ļoti neparastu, bet piebilda, ka ASV vēl nav novērojušas nekādas Krievijas karaspēku kustības, kas liecinātu par nostājas maiņu.

“Viņš faktiski signalizē, ka mēģina atturēt” ASV un Rietumus no lielāka atbalsta sniegšanai Ukrainai, sacīja Heinsa.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
sunc
sunc

Traki! Slkmā ekstāzē izdomās izšut taktisko ātombumbiņu vai no tanka iešaut Zaporožjes AES , mož Černobiļai?

kvota
kvota

Tā nu tas ir, bet nekas nesanāks. Tur vispār nekas nesanāks, kamēr puse no nošaujammiem maltuvē te nebūs sievietes- kāda dzimumu vientiesībā, kādas sievie;šu tiesības te vispār? Un kur tad nenoteitā dzimuma bataljonis? Nesaprotamu iemeslu deļ ļauz doties bēgļu gaitās, bet netriec uz ambrazūrām un pret krievu raķetēm nu galīgi nespēj te sekot EiroPadomes vadlīnijām un kādām tur vēl direktīvām Pēdējais laiks ieviest kvotu Ka gan var būt svarigāks par šo? Pretplānus un stratēģijas te jaitaisa biezā slānī

Buratino
Buratino

Būs zēnam jāuzdāvina šņorīte un ziepes, koku gan jau pats atradīs.

Arķoms
Arķoms

Nuja, prātu jau mazais krievnacistiņš ir zaudējis.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Cerams, ka Jaunais Zīda ceļš (Jaunais naudas atmazgāšanas ceļš no Krievijas un Ukrainas) necietīs.

Krievnacists
Krievnacists

Katram savas problēmas.