ASV ģenerālis: Putina draudi izraisīt jaunu karu Eiropā ir jāuztver nopietni

karš Ukrainā
Foto: Pixabay

Bijušais augsta ranga ASV armijas ģenerālis ir brīdinājis, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, vēsta britu medijs “The Sun”.

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs nesenā intervijā laikrakstam “The Times” nāca klajā ar atturīgu vērtējumu par Eiropas drošības nestabilo nākotni arvien agresīvākas Krievijas priekšā.

“Visi Krievijas kara pret Ukrainu iznākumi, visticamāk, novedīs pie vēl lielākas asinsizliešanas, jo Kremli vada “aizvainojums par savu zaudēto impēriju. Ja Krievija jūtas uzvarējusi Ukrainā, tai būs kārdinājums turpināt, ja tā jūtas sakauta, tai būs vēlme atriebties,” uzskata Rinkēvičs.

Arī augsta ranga ASV Ģenerālis Deivids Petreuss, kurš ASV armijā nostrādājis gandrīz četras desmitgades, intervijā “The Sun” sacīja, ka Krievijas diktators “neapstāsies pie Ukrainas”. Viņaprāt, Ukrainas sabiedrotajiem Rietumos jādara vairāk, lai palīdzētu uzvarēt karā pret Putinu.

Eksperti ir vairākkārt brīdinājuši, ka Krievijas tirāns ir vērsies pret vairākiem mērķiem, neprātīgi sapņojot atgūt zaudēto impēriju. Un šonedēļ Putins brīdināja, ka nosūtīs saviem sabiedrotajiem tāla darbības rādiusa raķetes, atbildot uz to, ka Rietumi sūta Ukrainai šādus ieročus.

Petreuss norādīja, ka Putins ir “ļoti skaidri” izteicies par jauna kara izraisīšanu Eiropā. Bijušais CIP vadītājs brīdināja, ka pasaulei “vajadzētu ieklausīties” Putinā, jo viņš “stāsta mums to, kam pats tic”.

“Ja Putins gūs panākumus Ukrainā, karš varētu izvērsties visā reģionā. Viņš neapstāsies tikai pie Ukrainas. Nākamā noteikti būtu Moldova. Pēc tam tā varētu būt Lietuva vai kāda no pārējām Baltijas valstīm,” brīdina ģenerālis.

Galvenais, lai uzvarētu 27 mēnešus ilgušajā karā, pēc Petreusa domām, ir tas, lai Ukraina ar Rietumu sabiedroto palīdzību strauji palielinātu savu karaspēku un militāro spēku: “Krievija ģenerē ievērojamus papildu spēkus, tās iedzīvotāju skaits ir daudz vairāk nekā trīs reizes lielāks nekā Ukrainā, tai ir desmit reizes lielāka ekonomika un dažas citas priekšrocības.”

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs laikrakstam “The Times” norādīja, ka Eiropa ir atgriezusies “aukstā kara tumšākajās dienās”. Latvijai kopā ar Lietuvu un Igauniju ir liels plāns izveidot simtiem bunkuru tīklu, lai nostiprinātu NATO austrumu flangu. Šī trijotne ir arī daļa no nesen parakstītā plāna izveidot “dronu sienu”, kas stiepsies no Norvēģijas līdz Polijai, lai pasargātu Eiropu no Krievijas draudiem. Tūkstošiem novērošanas un, iespējams, bruņotu bezpilota lidaparātu patrulēs saspringtajā pierobežā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ZZZ
ZZZ

Pūķintiņa arogance izposta Krieviju.

4444444444
4444444444

Нас всех вгоняют в панику , типа что путин вторгнется в Латвию

Я считаю что такие новости угрожают психическому здоровью Латвийского населения

Поправьте меня если я неправа

И вообще путин умеет только угрожать , он не станет нападать на страну НАТО

Derdz
Derdz

Youtube atrodams info video kurā Putins saka ka neapdraud un neuzbruks NATO jo stiprāki par Krieviju, bet tad jau sanāk ka Putins melo ka neuzbruks

Batais tēvs
Batais tēvs

Putins arī pirms iebrukuma Ukrainā teica ka netaisoties uzbrukt.

@Batais tēvs
@Batais tēvs

Tu laikam sajauci ar Zelenski. Zelenskis vēl 23. februāra vakarā, skaitāmas stundas pirms 24. februāra rīta, uzstājās un stāstīja ka neesot pamata uztraukumam, ka Krievija neesot spējīga iebrukt. Putins pirms iebrukuma Ukrainā vienmēr izteica bažas ka tas kas tur notiek novedīs pie kara. Nekad nesmu dzirdējis ka Putins teiktu ka nebūšot kara. Vienmēr runāja ka Ukrainā pastāv kara iespējamība.

Viltus draudi
Viltus draudi

Rakstā nav paskaidrots ko tieši Putins tādu ir teicis. Ir tikai kaut kādi anonīmi, vārdā nenosaukti draudi. Ja Putins būtu izteicis draudus, tad varētu redzēt video, būtu pieejams laiks kurā dienā, kādā pasākumā tas būtu noticis. Būtu konkrētība. Bet rakstā nav nekā konkrēta. Ir tikai tukša biedēšana. Vienīgie draudi ko esmu redzējis ir piem. šogad 15. martā Rinkēvičs twiterī rakstīja ka Krievija ir jāiznīcina. Uz ko Medvedevs atbildēja ar draudiem nevis visai Latvijai, vai Latvijas tautai, bet konkrēti Rinkēvičam. Latvijas ziņās to uzreiz pasniedza kā bez maz visai valstij draudēts, un klusēja par iepriekšējās dienas Rinkēviča twītu. Tādus cilvēkus kuri… lasīt vēl »

Historia
Historia

Divus Pasaules karus ir izraisijusi tieši Eiropa , gribat vēl trešo ?

a@a.lv

mhm, it sevišķi otro.

RPal
RPal

Vai nebija tā, ka Staļins ar Hitleru vienojās par Eiropas teritorijas sadalīšanu savā starpā, bet,,,Ādolfam sakāpa galvā un uzmeta biznespartneri.