ASV atsāks militārās mācības Eiropā

ASV armija

ASV militārās mācības Eiropā, kas tika atliktas jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ, notiks nākamajā mēnesī, bet nebūs tik lielas, paziņojusi ASV armija.

ASV un Polijas kopīgajās militārajās mācībās “Allied Spirit”, kas sākotnēji bija plānotas maijā, piedalīsies 6000 karavīru no abām valstīm.

Mācības norisināsies no 5.jūnija līdz 19.jūnijam militārajā bāzē Polijas ziemeļos.

ASV armijas paziņojumā norādīts, ka tiks īstenoti visi piesardzības pasākumi, lai aizsargātu mācību dalībniekus un vietējos iedzīvotājus no inficēšanās ar jauno koronavīrusu.

4000 ASV karavīru, kas piedalīsies mācībās, jau atrodas Eiropā, kur ieradās, lai piedalītos mācībās “Defender Europe 20”. Taču pandēmijas dēļ Pentagons iesaldēja savu bruņoto spēku kustību.

Līdz brīdim, kas ASV karavīru došanās uz Eiropu marta sākumā tika apturēta, vairāk nekā 90% aprīkojuma, kas bija paredzēts “Defender Europe 20”, jau bija iekrauti kuģos un lidmašīnās sūtīšanai uz Eiropu.

Vairāk nekā 6000 karavīru un 3000 aprīkojuma vienību ieradās Eiropā, un vairāk nekā 9000 transporta līdzekļu bija pārvietotas uz mācību teritorijām Vācijā.

“Kopumā, neskatoties uz izmaiņām mācībās Covid-19 dēļ, daudzi stratēģiskās gatavības mērķi tika sasniegti,” norādīja ASV armija.

Tuvākajos mēnešos plānotas vēl citas militārās mācības, lai izmantotu resursus, kas tika mobilizēti “Defender-Europe 20” vajadzībām.

“Defender Europe 20” sākotnēji bija plānots iesaistīt 20 000 ASV karavīru.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar