Artis Pabriks brīdina par draudiem valsts drošībai

Artis Pabriks

Atsakoties uzņemt bēgļus, Latvija var zaudēt atbalstu valsts aizsardzības jautājumos, jo citas valstis Latviju var neuztvert kā valsti, kam uzticēties,  intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (V).

“Mūsu nacionāli provinciālā pozīcija neļaus mums aizstāvēt savas pozīcijas citos jautājumos,” sacīja Pabriks.

Eiroparlamentārietis pauda, ka Latvijā ir politiķi, kuri nespēj domāt vairākus soļus uz priekšu. Viņš akcentēja, ka vairākas citas valstis šobrīd diskutē nevis par uzņemamo bēgļu skaitu, bet gan to, kā panākt, lai tiktu uzlaboti vairāki būtiski punkti Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera plānā.

Latvija ir vienīgā valsts ES, kas nav piekritusi papildu bēgļu sadalei, liecina amatpersonu paustais. Koalīcijas vadošā partija «Vienotība» brīdinājusi par sekām šādai situācijai, norādot, ka tas var atstāt ietekmi uz Latvijas ekonomiku un drošību.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien paziņoja, ka pirmdien un otrdien politiskās partijas tiek aicinātas uz sarunām par bēgļu jautājumu.

Iepriekš valdība vienojās, ka Latvija labprātīgi uzņems 250 bēgļu. Savukārt EK prezidents Žans Klods Junkers nāca klajā ar ierosinājumu par papildu bēgļu uzņemšanu. Saskaņā ar Junkera piedāvājumu Latvijai vajadzētu uzņemt vēl papildu 526 bēgļus.

Jaunais plāns par patvēruma meklētāju izvietošanu ES valstīs, kas paredzēs kvotu sistēmu, ir jāīsteno obligātā kārtā, savā runā Eiropas Parlamentā paziņoja Junkers.

 

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
freddy krueger
freddy krueger

Pabrika k-gs, piekrist uzņemt kaut tos pašus 250, bez skaidras saprašanas, ko ar viņiem šeit darīt, un kur viņus vispār likt, jau bija noziegums. Pirmkārt – pret šiem bēgļiem, otrkārt – pret mums visiem – Latvijas iedzīvotājiem.