Arī uz Latvijas-Baltkrievijas robežas gaidāma migrantu krīze, brīdina Polijas premjers

Caur Baltkrieviju nākošo migrantu krīze ir diezgan smaga. Un krīze gaidāma arī uz robežas ar Latviju, vizītē Rīgā sacīja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.

Pēc tikšanās ar Latvijas premjeru Krišjāni Kariņu (“Jaunā Vienotība”) preses konferencē Moraveckis pauda, ka Baltkrievijas režīms izmanto Tuvo Austrumu iedzīvotājus kā ierocis, lai radītu migrācijas krīzi pie robežas. “Faktiski visu to vada, organizē Lukašenko režīms. Līdz ar to šī krīze, kas izveidojusies Polijas-Baltkrievijas, Lietuvas-Baltkrievijas, Latvijas-Baltkrievijas robežas, faktiski ir diezgan smaga,” sacīja Polijas premjers.

Vienlaikus viņš brīdināja, ka “mūs sagaida vēl viena krīze – arī uz Latvijas robežas”.

Viņš informēja, ka Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko režīms migrantus no Polijas robežas ir transportējis uz sadales centru, lai tālāk viņus nosūtītu uz Baltijas valstu robežām. Runa esot par dažiem desmitiem vai simtiem migrantu.

“Tas ir tikai apliecinājums tam, ka Lukašenko rokās, Minskas rokās šie cilvēki ir līdzeklis šajā spēlē,” piebilda Moraveckis.

Viņš arī mudināja apzināties, ka pastāv reāla iespēja, ka NATO austrumu flangam un Eiropas Savienības ārējai robežai tiks uzbrukts dažādos veidos. Riski un draudi ir skaidri un nepārprotami. Tikai kopīgiem spēkiem varam mazināt draudus, sacīja politiķis.

Tikmēr Latvijas premjers uzsvēra valstu vienotību šajā krīzē: “Ja Baltkrievijas valdībai, režīmam bija doma kaut kādā veidā destabilizēt vai sadrumstalot Eiropu, šis nav izdevies. Faktiski mēs vērojam, ka notiek gluži pretējs process – Eiropa šobrīd savelkas ciešāk kopā.”

Kariņš arī atklāja, ka Latvija plāno nosūtīt uz Poliju apmācītus policistus un robežsargus.

Latvijas premjers kā risinājumu pašreizējai situācijai redz migrantu repatriācija no Baltkrievijas atpakaļ uz savām mītnes zemēm. To varētu īstenot caur Apvienoto Nāciju organizāciju.

Iepriekš LTV, atsaucoties uz poļu cilvēktiesību aktīvistu sniegto informāciju, vēstīja, ka migrantu grupa, kas padzīta no Polijas, tagad tiek virzīta uz Baltkrievijas un Latvijas robežas pusi.

Tiešraidē | Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un Polijas premjerministra Mateuša Moravecka (Mateusz Morawiecki) preses konference

🔴 Tiešraidē | Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un Polijas premjerministra Mateuša Moravecka (Mateusz Morawiecki) preses konference 🇱🇻🇵🇱 #LVmeetsPL

Posted by Ministru kabinets / Government of Latvia on Svētdiena, 2021. gada 21. Novembris

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Fedja
Fedja

Latvijas krievnacisti gatavi ar ziediem un sālsmaizi jau pie robežas sagaidīt bārdainos dvieļagalvas. Naši prišļi!

Fedja
Fedja

Krievnacistus un durakus nolikt pie robežas, lai sarga Latviju. Bāleliņi ir neizlēmīgi pajoliņi.

noriebies
noriebies

Mūsu bāleliņi jau no augusta domā par drāšžogu celšanu uz robežas ar Baltkrieviju. Interesanti, kad beidzot sāks? Tā ilgā domāšana atgādina slimu , nevarīgu, neizlēmīgu pajoliņu.