Alvis Hermanis Krievijas teātra pasaulei: Parakstīt vēstules par mieru ir ļoti jauki, bet ar to ir daudz par maz

Alvis Hermanis

Jaunā Rīgas teātra (JRT) mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis vietnē “Instagram” uzrunā Krievijas teātra pasauli, aicinot neaprobežoties tikai ar vēstuļu par mieru parakstīšanu.

Es vēršos pie Krievijas teātru darbiniekiem. Es redzu, ka 4. martā Maskavā plānots spēlēt manu izrādi “Šukšina stāsti”. Es negribu, ka šajās dienās, kad jūsu valsts slepkavo cilvēkus Ukrainā, tiek spēlēta mana izrāde un jūs izliekaties, ka viss ir normāli.

Tas, protams, nav manā varā šo izrādi atcelt, bet es pieprasu, lai no afišas tiktu aizvākts mans vārds.

Es saprotu, ka parakstīt vēstules par mieru ir ļoti jauki, bet šajā situācijā ar to ir daudz par maz. Ja jūs vēlaties, lai pārējā teātra pasaule jūs turpina cienīt, es jums ieteikt uzsākt vispārēju nepakļaušanās akciju un pārtraukt spēlēt izrādes, izklaidēt jūsu publiku

līdz brīdim, kad jūsu valsts nepārtrauks agresiju Ukrainā. Man Krievijas teātros ir daudz draugu, un ļoti negribētos tos pazaudēt. Uz redzēšanos!”

Iepriekš Hermanis izteicās, ka šajā kritiskajā brīdī vislielākā atbildība ir uz Rietumu politiķiem un diplomātiem, jo īpaši Latvijas, līdz ar to turpmākais tagad atkarīgs tieši no viņiem.

“Kad notiks katastrofa arī pie mums, būs bezjēdzīgi un par vēlu vainot krievus, jo viņi šobrīd ir satrakojušies un ir gatavi uz visu,” norādīja režisors.

Putina mājieni ceturtdienas rīta kara pieteikumā par atomieroču lietošanu jāuztver pilnīgi nopietni, uzskata Hermanis un aicina atcerēties arī militārās kodolieroču mācības pirms dažām dienām, kuras Putins vadīja personīgi.

Tas, ka ceturtdienas rītā “mūsu pasaule sabruka”, nozīmē ne tikai to, ka otrpus Krievijas un Baltkrievijas robežas ir šobrīd mums naidīgs spēks, bet arī to, ka Rietumu diplomātija smagi izgāzās, jo pieļāva visu šo situāciju.

“Tāpēc vaina jādala uz pusēm, jo tik tālu tas nedrīkstēja nonākt. Tāpat kā NATO valstis parādīja savu nespēju saprast Afganistānu, tāpat visus šos gadus mēs esam liecinieki tam, kā Rietumu politiķi Krieviju mēra tikai pēc saviem kritērijiem un dzen kaktā. Tā ir liela kļūda. Jebkurš psihologs to jums pateiks. Ja agresīvi noskaņotam cilvēkam rokā granāta, tad strostēšana varētu nepalīdzēt,” raksta Hermanis.

Režisors arī uzskatīja, ka krievi tikai ārēji izskatās pēc eiropiešiem, jo patiesībā tā ir pilnīgi cita civilizācija, ar citām vērtībām, citu reliģiju, citu mentalitāti.

Patlaban notiekošais nav viena cilvēka problēma, jo tā ir divu atšķirīgu civilizāciju sadursme par izdzīvošanu nākotnē, uzsvēra režisors.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
vai dieniņ
vai dieniņ

Vērsties pie krievu kolēģiem ir ļoti jauki,kad mūsu pašu kompozitori arī ir ‘”pret karu,pašreizējo sarēžģīto situāciju,kad nevar braukt uz Maskavu un Minsku uzstāties,bet cer,ka pēc kāda laika varēs”Un “nav ko uzbrukt māksliniekiem,kuri uzstājas Krievijā”Krievijā un Ukrainā esot sarežģīta situācija.Un viss.