Aizturēts ģenerālmajors Sergejs Beseda, kurš Putinam ziņoja par situāciju Ukrainā pirms kara

Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) piektā dienesta bijušais vadītājs ģenerālmajors Sergejs Beseda ir apcietināts, apstiprinājis “Bellingcat” līdzstrādnieks Hristo Grozevs.

Zināms, ka tieši Besedas vadītā vienība pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā informēja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par politisko situāciju kaimiņvalstī.

Intervijā kanālam “Populjarnaja politika” (“Populārā politika”) vietnē “YouTube” Grozevs arī paziņojis, ka “kadru tīrīšana” vērsta pret vairāk nekā 150 FSB virsniekiem, kuru darba uzdevumi iepriekš bija saistīti ar “Ukrainas līniju”.

“Varu teikt, ka liela daļa viņu nav arestēti, bet pilnīgi noteikti vairs nestrādā FSB. Tā kā tīrīšana noteikti ir notikusi. Ceru, ka pēc dažām dienām varēsim publicēt kaut ko jaunu par šo cilvēku likteni,” stāsta “Bellingcat” pētnieciskais žurnālists.

Arī žurnālists Andrejs Soldatovs, kurš specializējies jautājumos, kas saistīti ar krievu izlūkdienestiem, iepriekš ziņoja, ka Beseda, kurš pēc neveiksmēm karā pret Ukrainu atradās mājas arestā, tagad pārvietots uz Maskavas Ļefortovas pirmstiesas izmeklēšanas izolatoru.

Soldatovs norāda, ka ar ģenerālmajora Besedas lietu nodarbojas izmeklēšanas komitejas Galvenā kara izmeklēšanas pārvalde.

Kā zināms, 11.martā parādījās ziņas, ka divas nedēļas pēc atkārtotā iebrukuma Ukrainā Putins uzsācis represijas pret FSB Operatīvās informācijas un starptautisko sakaru dienestu, kas pirms kara sākuma gatavoja viņam informāciju par politisko situāciju Ukrainā.

“Tieši piektā dienesta pienākumos ietilpa Putina informēšana par politiskajiem notikumiem Ukrainā pirms iebrukuma. Un nu šķiet, ka pēc divām kara nedēļām Putins beidzot sapratis, ka ticis vienkārši maldināts – piektais dienests, baidoties aizkaitināt vadību, ziņojis viņam to, ko viņš pats gribējis dzirdēt,” tolaik rakstīja tīmekļa izdevums “Meduza”. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
mužiks
mužiks

No stīvās virslūpas var redzēt ka tas mazais ir spītīgs. Tādi sīki vīreļi ir bīstami.

Latvijas patriots
Latvijas patriots

Dievs vien to zina un Putins, kas tiek safabricēts par Latviju-sit krievus, gāž pieminekļus un liedz runāt krieviski.

aizturēt Pūķinu !
aizturēt Pūķinu !

Tas mazais krievnacistiņš ir pakarams par kara noziegumiem.

Cerbers
Cerbers

Paradokss – kā Puņķinam sevi iesēdināt par slimu fantāziju?

sunc
sunc

PSRS 1934- 52 ! , laikā ebreju tautības ģeņerāļus liekpulkvežus arī denuncēja un sūtīja uz Siberia vai nošāva- izpildīja spriedumu.

Genrikhs Grigorjēvičs Jagoda
Genrikhs Grigorjēvičs Jagoda

Laikā, kad Čekas priekšnieki bija žīdi?

Vilnis
Vilnis

Attēlā gan ir redzams ģenerālpulkvedis, nevis ģenerālmajors. Vai nu bilde ne tā vai bijis jau paaugstināts pakāpē.

Vilnis
Vilnis

OK. Tagad ir cita bilde.