Zinātnieki: Ziemassvētku mūzika ir kaitīga cilvēka garīgajai veselībai

Ziemassvētki
Nav noslēpums, ka ar noteiktām smaržām, garšām vai skaņām cilvēkam var ātri vien var radīt Ziemassvētku noskaņojumu. Tomēr zinātnieki brīdina, ka pārāk bieža Ziemassvētku dziesmu klausīšanās var negatīvi ietekmēt indivīda garīgo veselību.
.
“Ziemassvētku dziesmas var likt mums justies kā sprostā – tas ir nemitīgs atgādinājums tam, ka jāpērk dāvanas, jāorganizē svinības vai jāgatavo svētku mielasts,” skaidro psiholoģe Linda Blēra (Linda Blair).
Ziemassvētku skaņdarbi īpaši kaitīgi var būt cilvēkiem, kuri strādā apkalpošanas sfērā un ir spiesti šīs apnicīgās dziesmas klausīties visu dienu, norāda Business Insider.
Ir skaidrs, ka šāda veida mūzika biznesam nāk tikai par labu, jo tā iedvesmo  cilvēkus tērēt vairāk naudas. Turpretī apkalpojošajam personālam  tā var būt destruktīva.Noskaidrots, ka aptuveni 61% cilvēku Ziemassvētku iepirkšanās drudža laikā piedzīvo paaugstinātu stresu.

“Ziemassvētku mūzika, nomācot cilvēka loģisko domāšanu, manipulē ar viņa emocijām,” piebilst Blēra.

Ziemassvētku mūzika, kas iepirkšanās centros nemitīgi atkārtojas un skan visu dienu, uz klientiem un darbiniekiem iedarbojas ļoti dažādi. Apkalpojošajam personālām ir pamatīgi jānopūlas, lai spētu koncentrēties savam darbam un nedzirdētu apnicīgās melodijas.

Mūzika iedarbojas uz dažādiem smadzeņu rajoniem, kas atbild par emocijām, refleksiem, atmiņām, iztēli un spriešanas spēju. Piemēram, tā cilvēkam izraisa psiholoģisku fenomenu, kad viņam sāk patikt lietas tikai tāpēc, ka tās nemitīgi atrodas acu priekšā.

Ja cilvēks Ziemassvētku dziesmas dzird reti, tad tās var uzjundīt viņā patīkamu svētku noskaņojumu. Savukārt, ja cilvēkam šī mūzika ir jāklausās katru dienu, efekts var būt pilnīgi pretējs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Business Insider

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Katrīna
Katrīna

Tas neattiecas tikai uz Ziemassvētku mūziku. Uzskatu, ka vispār visās sabiedriskās vietās skanošā mūzika neļauj 100% koncentrēties. Man uzspiež klausīties to, kas nepatīk.