Zinātnieki noskaidrojuši, kādas kaites dziedina regulārs sekss

sekss

Zinātnieki noskaidrojuši, kādas kaites dziedina regulārs sekss, vēsta žurnāls Bulletin of Experimental Biology and Medicine.

Regulārs orgasms lieliski atbrīvo organismu no stresa. Bez tam mīlas prieku rezultātā radušies endorfīni pazemina jutīgumu pret sāpēm, apgalvo gaišie prāti.

Kā liecina jaunākie pētījumi, cilvēkiem, kas mīlējas ne retāk kā vienu vai divas reizes nedēļā, A imūnglobulīna līmenis ir par 30% augstāks nekā tiem, kuri ir lūgšus jālūdzas pamīlēties.

Žurnāls arī vēsta, ka seksuāli aktīviem vīriešiem divkārt samazinās risks saslimt ar kādu no sirds asinsvadu sistēmas slimībām, jo regulāri dzimumsakari labvēlīgi ietekmē asinsvadus.

Bez tam zinātnieki atgādina, ka sekss paaugstina organisma imūnsistēmu, tātad mazinās risks saslimt ar gripu, saaukstēšanos un tamlīdzīgām kaitēm. Turklāt mīlas akta laikā tiek nodarbināti desmitiem muskuļu, kurus sporta zālē „uzkačāt” diez vai izdosies.

Pētījuma autori norāda, ka sekss turklāt veicina arī atbrīvošanos no nierakmeņiem un ir lieliskas zāles pret prostatītu. Seksuāli aktīvām sievietēm tostarp normalizējas mēnešreižu cikls un zūd sāpēs šajās „īpašajās dienās”.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar