Ziemassvētku filmu saraksts tiem, kas sirdī ir Grinči

Ziemassvētki

Tik skaistie, baltie un maģiskie Ziemassvētki ar mīļām dāvaniņām, pašceptām piparkūkām un rudens vakaros noadītām zeķēm mūsdienās pārtapuši drudžainā naudas tērēšanā un biedējošā kuņģa pielikšanā ar visām no tā izrietošajām sekām. Un arvien vairāk ir tādu cilvēku, kuri vislabprātāk izsvītrotu šo vakaru no kalendāra. 

Tomēr brīvdienas ir brīvdienas – vakarā, kamēr visos televīzijas kanālos rāda saldsērīgus Ziemassvētku mīlas stāstus, piedāvājam noskatīties dažus netipiskus kinodarbus, kuru tēma arī ir Ziemassvētki, taču – Grinči, jums patiks!

Metropolitan (1990)

Kāds ne visai pārticis students Ņujorkā nokļūst izglītotu un situētu koledžas pirmkursnieku slēgtā ballītē. Viņi ziemas brīvdienas pavada nebeidzamā uzdzīvē greznos dzīvokļos. Īsāk sakot, lielāko daļu filmas esam liecinieki dārgās drēbēs tērptu cilvēku gudrām sarunām. Tomēr neraugoties uz to, Metropolitan ir veca filma vārda labākajā nozīmē. Filma ir uzņemta 1990.gadā, un šobrīd tā ne ar ko neizceltos blīvajā dažādu festivālu jūklī. Kinodarbs ir nedaudz līdzīgs tā galvenajam varonim – nedaudz naivam inteliģentam jauneklim plānā, toties stilīgā mētelī ziemas spelgonī. Filma ir ironisks, taču ne ļauns stāsts par lielpilsētas bagāto jauniešu dzīvi, kurai tomēr piemīt savdabīgs šarms. Izbaudiet, jo tagad tādas filmas vairs neviens neuzņem

 

Cietais rieksts/ The Hard

Lūk, īstā Ziemassvētku filma visiem tiem, kuriem nav svētku noskaņojuma.  Grinčiem sevišķi ies pie dūšas fakts, ka filma, varētu teikt, pat drusku ņirgājas par ierasto spīguļaini konfekšaino  Ziemassvētku koncepciju. Pieķemmētā ofisa Ziemassvētku ballīte pārvēršas par īstu katastrofu ar spridzināšanu, slepkavībām un bezpalīdzīgiem ķīlniekiem. Vēl pavisam jauniņais Brūss Villis ir spiests mērkaķa veiklībā tikt galā ar visu šo elli. Bet neieslīgsim filmas satura atstāstā. Maz ir tādu, kas to nezina, turklāt „Cietais rieksts” vēl ilgi būs spraigākā Ziemassvētku filma, kādu zinām. Protams, līdz brīdim, kad kādam citam režisoram neizdosies vēl kas spridzinošāks.

Tangerine (2015, ASV)

Šo filmu pamatoti var uzskatīt par anti-ziemassvētku filmu, kuras darbība norisinās Ziemassvētkos. Tās zaimojošo koncepciju pat ir diezgan grūti aptvert. Tā ir ar iPhone uzņemta filma par vienu dienu divu melnādainu transseksuāļu-prostitūtu un viņu klienta, armēņu tautības taksista dzīvē.

Ar Instagram filtriem pārdedzinātajos kadros virmo dažādi nepatīkami personāži – sākot ar nelaimīgā taksista sievasmāti, un beidzot ar suteneru. Filmas varoņi nepārtraukti apspriež savu virmojošo, hormonu vētru plosīto ikdienu, tostarp visos jēlajos sīkumos, kāpj mašīnā pie atbaidoša izskata klientiem, un visbeidzot kāda noplukuša kluba tualetē draudzīgi kopā lieto metamfetamīnu. Tas viss notiek Ziemassvētkos – Losandželosas svilinošajā saulē, protams. Tiešām savdabīga  XXI gadsimta filma.

Edvards Šķērrocis / Edward Scissorhands

Tima Bērtona par klasiku kļuvušo filmu, kuras varonis ir bērnišķīgu sejas vaibstu androīds ar šķērēm pirkstu vietā, kā par brīnumu, arī var dēvēt par Ziemassvētku filmu. Filmas kulminācija notiek Ziemassvētku gaidīšanas periodā, kad Edvards, kuru lieliski spēlē Džonijs Deps, veido ledus skulptūru jauniņās Vainonas Raideres veidolā.  Viņam gadās savainot varones plaukstu, un visa naidpilnā pilsēta iedegas vēlmē saraut kiborgu gabalos, skrūvītēs un atsperītēs. Secinājums vienkāršs: svētkos neaizraujieties ar greznošanu, tas ar labu nebeidzas.

Santa’s slay

Ja jums kaut reizi ir iešāvies prātā jautājums, kāpēc Santa Klauss nekad nevienu nenogalina, tad nu lūk – šī idiotiskā filma ir tieši par to.  Šajā filmā baltbārdainais Santa lien skursteņos un ekselenti apslaktē teju pusi kādas piesnigušas Amerikas pilsētiņas iedzīvotāju. Diez vai kas cits spētu diskreditēt Ziemassvētkus vēl vairāk, kā šī filma. Taisnību sakot, šis pat nav jāskatās, jo ir diezgan liels murgs, taču noteikti jāzina, ka tāda vispār ir.

 

 The Hudsucker Proxy (1994)

Iespējams, pati nenovērtākā brāļu Koenu filma nāca klajā 1994.gadā. Asprātīgs un interesants stāsts, kas nelīdzinās pārējiem viņu darbiem. Provinciālis Norvils apstākļu sakritības dēļ kļūst par lielas Hadsakera, kurš izdarījis pašnāvību, kompānijas vadītāju. Pilnīgi nejauši muļķis ierodas direktoru padomē, prezentējot ne mazāk muļķīgu, nevienam nevajadzīgu izgudrojumu.

Christmas, again

Visbeidzot – filma īsteniem Ziemassvētku mizantropiem. Tas ir lirisks vēstījums par izmocītu, bet sirsnīgu vīrieti, kurš tirgo eglītes Ziemassvētkiem sapostajā Ņujorkā. Priecīgi un saposušies cilvēki ņirb gar acīm eglīšu pārdevējam ar salauztu sirdi, kura vienīgais prieks ir brīdis, kad atnāk pārinieks un viņš var brīdi nosnausties. Starp citu, vēlāk viņam izdodas sastapt garām skrejošu mīlestību, un filma uzplaukst kā zieds vāzē ar verdošu ūdeni.

Lai patīkama skatīšanās, Grinču brālība!

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Evita Levita
Evita Levita

Grinčs īstenībā ir latviete. Viņas par spīti turpina saukt Kristus dzimšanas dienu par ziemassvētkiem. Debīlāk ir tikai vilkt bluķi