Vīrieši un kaķi: fotoprojekts, kas lauž stereotipus

Kaķi var būt ne tikai vientuļu večiņu draugi un līdzgaitnieki, bet arī raupju vīru uzticami kompanjoni, uzskata amerikāņu fotogrāfs Deivids Viljamss (David Williams).

Bilžu meistara fotosērijā iemūžināti mūziķi, mākslinieki, tālbraucēju šoferi, karavīri un tetovēšanas speciālisti un viņu kaķi.

“Fotogrāfiju sēriju Men with Cats es sāku veidot 2009. gadā Denverā, Kolorado štatā. Tās aizsācējs bija kāds mans kolēģis, kuru es nofotografēju pārtikas veikalā. Viņa seju rotāja kupla bārda, viņš klausījās skaļu mūziku, stundām ilgi svīda sporta zālē un ļoti mīlēja savu kaķi. Pēc tam es atradu aizvien vairāk un vairāk tādu vīriešu, kurus uzlūkojot, pat prātā nenāca doma, ka viņi ir kaķu mīļotāji.  Kopš tā laika es esmu nofotografējis vairāk nekā simts tādu vīriešu: aktieri Holivudā, šefpavāru Ņujorkā, mehāniķi Džordžijā  un operdziedātāju Oklendā. Tetovēšanas meistars, policists, panks vai baikeris – katram no viņiem bija savs stāsts par to, kā viņš kļuvis par kaķa saimnieku. Dzirdot vienus, bija grūti valdīt smieklus, turpretī klausoties citus — acīs riesās asaras; lielāko tiesu tas, kā satikās skarbie vīri un kaķi — pārsteidzoši un negaidīti. Es ceru, ka šie portreti mainīs stereotipus par to, ka kaķi ir kompanjoni tikai vientuļām večiņām. Jo, galu galā, mājdzīvniekam ir pavisam vienalga, kāda loma sabiedrībā ir viņa saimniekam. Viss, kas viņam nepieciešams, ir mīlestība un rūpes (kā arī, bez šaubām, kaut kas garšīgs)” – stāsta fotogrāfs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: fotogrāfa mājaslapa

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar