“Viņa ir Krievijas sirdsapziņa”- Alvis Hermanis uzaicinājis Čulpanu Hamatovu pievienoties Jaunā Rīgas teātra trupai

Čulpana Hamatova

Krievijas aktrise Čulpana Hamatova, kura nosodījusi karu Ukrainā,  apmetusies Latvijā un paziņojusi, ka viņai ir bail atgriezties Krievijā, pievienosies Jaunā Rīgas teātra trupai, savā “Facebook” lapā paziņojis teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.

“Pirms dažām dienām pasauli apceļoja Mihaila Barišņikova vēstījums, kurā viņš viennozīmīgi nosoda Krievijas agresiju un atmasko Putina ideoloģiju. Mišu pazīstu sen un viņa nostāja man nebija pārsteigums. Toties pārsteigums man ir Krievijas mākslinieku nogaidošā pozīcija, kura labākajā gadījumā aprobežojas ar daiļslidošanas cienīgiem aicinājumiem uz mieru visā pasaulē.

Tāpēc jo svarīgāk bija dzirdēt krievu aktrises Čulpanas Hamatovas balsi, kura ir pirmā kultūras pārstāve no tās puses, kura nebaidījās un nosauca lietas īstajos vārdos,” raksta Alvis Hermanis.

“Visi zina, ka Hamatova ir aktrise nr1 savā valstī, visi zina, ka viņa ir humānisma paraugs, – pateicoties viņas labdarības fondam, kas gadiem ilgi rūpējas par onkoloģiski slimiem bērniem.

Un tagad visi var pārliecināties, ka tieši Čulpana ir Krievijas sirdsapziņa. Jo tikai kara laikā mēs redzam – kurš ir kurš.

Esmu uzaicinājis viņu pievienoties Jaunā Rīgas teātra aktieru trupai un pievienoties mūsu kolektīvam. Pavisam drīz viņa piedalīsies mūsu izrādēs. Sākuma posmā – savā dzimtajā valodā.

Čulpana, es zinu, ka tā bija neticama pilsoniska drosme pirms pāris gadiem Maskavā piedalīties manā izrādē par Gorbačovu. Mēs visi cerējām, ka mūsu iestudējuma vēstījums, – ka brīvība nav tukšs vārds, – sasniegs dzirdīgas ausis. Mēs bijām naivi. Bet mēs vismaz to pateicām. Un mēs turpināsim to darīt”, raksta Hermanis.

Pirms dažām dienām pasauli apceļoja Mihaila Barišņikova vēstījums, kurā viņš viennozīmīgi nosoda Krievijas agresiju un…

Posted by Alvis Hermanis on Pirmdiena, 2022. gada 21. marts

Kā zināms, viena no Maskavas izcilākā teātra “Sovremeņņik” vadošajām aktrisēm Čulpana Hamatova, kura pirms dažiem gadiem vēl bija kvēla Vladimira Putina atbalstītāja, pārgāja Kremļa opozīcijas rindās un ir skarba Putina režīma kritiķe. Viņa arī paziņojusi, ka Krievijā radošiem cilvēkiem nav brīvības un tādēļ raugās uz Rietumu pusi. Par to viņa izpelnījusies Kremļa propagandas kanālu uzbrukumus, kas viņā jau 2021.gadā rosināja domas pēc iespējas ātrāk aizvākties no Krievijas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Priekulis
Priekulis

Laba gaume Vadītājam.