VID brīdina Ziemassvētku vecīšus: mēs jūs vērojam, bez nodokļu samaksas neizspruksiet

Ziemassvētki
Foto: Pixabay

Salīdzinot ar aizvadītajiem diviem kovida pandēmijas gadiem, šogad tiem, kuri pārtop par Ziemassvētku vecīšiem un rūķiem, darba krietni vairāk. Tikmēr Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina bērnu iepriecinātājiem, ka monitorē sludinājumus un ikvienam animatoram ir jāreģistrē saimnieciskā darbība, neaizmirstot samaksāt nodokļus. Oficiāls darījums ir arī garants pašiem patērētājiem gadījumos, ja pasākums nenotiek.

Bērnu iepriecinātāju sludinājumiem uzmanību pievērš arī Valsts ieņēmumu dienests un atgādina, ka ikvienam, kurš darbojas vai plāno darboties kā animators vai Ziemassvētku vecītis, gūst no tā peļņu, ir jāreģistrē saimnieciskā darbība, vēsta ReTV.

“VID dzīvo laikam līdzi un arī monitorē šos sludinājumus. Paļauties uz to, ka nekas nenotiks, nevarēs. Animatoram par nodokļu nomaksu ir jābūt atbildīgam, par to ir jādomā jau laicīgi. Visos gadījumos likumdevējs ir noteicis reģistrēt saimniecisko darbību pirms tās uzsākšanas,” VID Nodokļu pārvaldes pārstāve Sandra Podniece.

Animators var reģistrēties kā pašnodarbinātā persona, būt kā mikrouzņēmuma nodokļu maksātājs vai darboties reģistrējot VID saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu, kur nodokļu nomaksa tiek atrēķināta automātiski.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Šī sistēma ir kropla pašā saknē. Bezgods tādam režīmam, kurš iekasē nodokļus no pirmā eiro, turklāt no tik sīkiem un neregulāriem ienākumiem. Es riskētu un nemaksātu. Būtu labāk ķēruši tos, kuri nemaksā simtos tūkstošos.