Veterinārārsti: Latvijā strauji izplatās suņiem nāvējoša slimība

veterinārārsti brīdina

Veterinārārsti ir satraukušies par divām ērču pārnēsātām slimībām – mikrofilāriju un babeziozi. Bažas rada arī tas, ka slimības Latvijā izplatās ļoti strauji.

Latvijas mežos ērces pārnēsā divas bīstamas slimības, kas mūsu mīluļiem suņiem 20% – 30% gadījumos ir nāvējošas, vai arī pamatīgi apgrūtina dzīvošanu.

“Abas slimības pārnēsā ērces, un tagad tā situācija ir tāda, ka no ērcēm ir ļoti jāuzmanās. Katru gadu saslimšanu skaits dubultojas, un kopš pagājušā gada pat ir desmitkāršojies,” stāsta veterinārārsts Jānis Beinerts.

Faktiski ērces pārnēsā mazus kāpuriņus, kas vēlāk ieperinās mājdzīvnieku asinsvados, informē veterinārārsti.

Ar abām šīm slimībām suns var saslimt divas nedēļas pēc ērces koduma, taču ir novēroti gadījumi, kad slimība liek par sevi manīt vairākus mēnešus pēc ērces piesūkšanās. Piemēram, kādam sunītim ērce piesūkusies janvārī, bet tikai martā dzīvnieks saslimis.

Slimības pazīmes ir gurdenums, ēstgribas trūkums, tumšāks urīns. Aptuveni 20% – 30% saslimušo mājdzīvnieku no šīs slimības – babeziozes – nomirst.

Tostarp cilvēkam šīs slimības nekaitē, jo to pārnēsātais parazīts attīstās tikai suņa organismā, teorētiski – arī kaķos, kazās vai aitās.

Sargājiet savus mīluļus!

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: TV3 “Bez Tabu”

 

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar