Veselības inspekcija par neļaušanu vīram apmeklēt mirstošo sievu slimnīcai “pakrata ar pirkstu”

Veselības inspekcija (VI) izteikusi aizrādījumu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS) par pacientu tiesību likuma pārkāpumu, marta sākumā neļaujot vīram apmeklēt mirstošu sievu intensīvās terapijas nodaļā, pavēstīja VI vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Balode.

Viņa skaidro, ka pārbaudes laikā notikušas inspekcijas pārrunas ar slimnīcas nodaļas vadītāju un ārstējošo ārsti. Tāpat inspekcija tikās un uzklausīja personu, kurai tika liegta iespēja tikties ar pacientu.

Pārbaudē konstatēti Pacientu tiesību likuma 5. panta 3. punkta pārkāpumi, kas paredz pacientam tiesības uz savas ģimenes un citu personu atbalstu ārstniecības laikā.

Par pacientu tiesību likuma pārkāpumiem slimnīcai izteikts aizrādījums.

Ja gadījums atkārtosies, gan slimnīcai, gan ārstam varētu tikt piemērots administratīvais sods.

Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” marta sākumā vēstīja, ka slimnīcā sākta iekšējā pārbaude par ārstes rīcību, neielaižot vīrieti pie savas sievas. Slimnīcas pārstāvji raidījumam norādījuši, ka neielaišana neesot “pieņemta prakse”, bet nelaimīga apstākļu sakritība.

RAKUS pārstāvji atturīgi komentē uzsāktās iekšējās pārbaudes gaitu, norādot, ka pārbaude vēl turpinoties.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
blondais plikpauris
blondais plikpauris

Cik dzirdēts, VI strādā ļoti ar likumdošanu ierobežotā laukā( gan izmeklēšanas iespējas, gan sodu). Maz ticams, ka pēc regulējuma kaut kas cits pienākās. Ja ministriju un deputātus tāds darba produkts apmierina, tad viss ir kārtībā – pašausmināsimies par lēmumu, uzrūksim iestādes vadītājam un tas arī viss.

RPal.
RPal.

Nu, nu-nebrīnītos, ja šis būtu mēģinājums sašķelt sabiedrību pirms mediķu streika. Visās profesijās ir uzpērkamie.

turbāniņš
turbāniņš

vārna vārnai… pat ja baltos ķitelīšos