Vēl pirms moto sezonas atklāšanas gājuši bojā jau trīs motociklisti

Vēl pirms oficiālās moto sezonas atklāšanas šogad gājuši bojā jau trīs motociklisti un vēl 14 tikuši ievainoti, tāpēc Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina motociklistus pievērst papildu uzmanību drošības faktoriem, informē CSDD.

Direkcijā uzsver, ka tik traģisks sezonas sākums nav bijis sen. Lai gan lielākā daļa šo negadījumu vēl ir izmeklēšanas stadijā, informācija, kas šobrīd ir pieejama, liecina par kļūdām gan no autovadītāju puses, gan par pašu motociklistu pieļautām kļūdām un izteiktu neuzmanību.

Pēc CSDD pārstāvju paustā, savu lomu ir nospēlējis apstāklis, ka liela daļa motociklistu sezonu sāka pirms ceļu uzturētāji bija paspējuši veikt ik pavasara ceļu remontus. Bedrainie ceļi bija veicinošais faktors vairākiem kritieniem. Tāpat arī ceļa segums nav paspējis attīrīties no ziemas dubļiem, kā arī komunālie dienesti nebija paspējuši savākt ziemā izkaisītās smiltis. Atsevišķos gadījumos motociklistus pievīla meistarība, kas pēc ziemas perioda bija nedaudz ierūsējusi.

CSDD pārstāvji norāda, ka oficiāli jaunā moto sezona tiks atklāta tikai šajā nedēļas nogalē.

Tāpat CSDD pārstāvji atzīmē, ka ne tikai motociklistiem, bet arī pārējās satiksmes dalībnieku grupas šajā pavasarī ir ar lielu negadījumu skaitu.

Lai šāda situācija neturpinātos, katram motociklistam jāpievērš uzmanība vairākiem būtiskiem drošības faktoriem.

Motociklistiem jāpārliecinās vai motocikla akumulators un līdz ar to elektronika ir pietiekami labā stāvoklī. Tāpat pārliecināties par motocikla riepu stāvokli. Pavasarī vēlams saeļļot motocikla ķēdi, jo pa ziemu rudenī uzklātā eļļas kārta jau būs apkaltusi. Tāpat jāpārbauda ķēdes spriegojums.

Ja motocikls bija ticis ieziemots atbilstoši tehniskajām prasībām, īpaši par bākas saturu uztraukties nevajadzētu, bet ja bāka ir bijusi tukša, vai gandrīz tukša, tad jāpārliecinās par kondensāta neesamību un to, ka bākas iekšpuse nav sākusi rūsēt.

Sākot sezonu, ir jāpārliecinās par eļļas līmeni motorā un citos agregātos. Nepieciešamības gadījumā jāveic arī eļļas un filtru nomaiņa.

Atbilstoši tehnisko apskašu datiem viena no problemātiskākajām lietām ir apgaismojums un pareizs lukturu regulējums. Sākot sezonu ir jāpārbauda vai visi lukturi deg un spīd pareizi.

Jāpārbauda un jāsakopj ir ne tikai motocikls, bet arī ekipējums.

CSDD arī uzsver, ka sezonas sākumā, pēc vairāku mēnešu nebraukšanas ar motociklu, iemaņas ir jāatjauno. Tāpēc vēlams apmeklēt meistarības atjaunošanas pasākumus vai individuāli patrenēties kādā drošā vietā.

Tāpat CSDD norāda, ka šobrīd Rīgā notiek ļoti apjomīgi būvniecības darbi un daudzviet ir satiksmes ierobežojumi, kas nes sev līdzi arī satiksmes sastrēgumus. Šeit būtiski parādīsies motociklu priekšrocība, bet ierobežojumi nes līdzi arī apdraudējumu, jo remonta zonās brauktuves ir sašaurinātas, bieži nelīdzenas un ar mainīgu satiksmes organizāciju, kas citu transportlīdzekļu vadītājus var padarīt neuzmanīgākus attiecībā pret caur sastrēgumu braucošajiem motocikliem.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar