Uzņēmuma finansists Honkongā pārskaita krāpniekiem 25 miljonus dolāru pēc videokonferences ar viltus kolēģiem

video konference

Kāda starptautiska uzņēmuma finanšu darbinieks kļuvis par interneta krāpnieku upuri un izmaksājis tiem 25,6 miljonus dolāru (teju 24 miljonus eiro), paziņojusi Honkongas policija.

Krāpnieki pielietoja tā dēvēto “deepfake” jeb viltus sejas un balss tehnoloģiju, lai uzdotos par uzņēmuma finanšu direktoru videokonferences sarunā, vēsta CNN.

Uzņēmuma darbinieks bija pārliecinās, ka piedalās videokonferencē ar saviem kolēģiem un finanšu direktoru, taču patiesībā visas personas nebija īstas un radītas ar mākslīgā intelekta palīdzību.

“Visi it kā kolēģi, ko viņš redzēja videokonferencē, nebija īsti,” notikušo skaidro Honkongas policijas pārstāvis Čans Šunčings.

Apkrāptais darbinieks pirms tam saņēmis e-pastu, kas it kā sūtīts no uzņēmuma finanšu direktora, kurš bāzēts Lielbritānijā. Sākotnēji darbiniekam radušās aizdomas, ka e-pasts ir krāpniecisks, jo tajā tika rakstīts par “nepieciešamību veikt slepenu darījumu.” Taču pēc videozvana aizdomas un šaubas kliedējušās, jo videokonferencē klātesošie izskatījušies un izklausījušies tāpat kā viņa kolēģi.

Uzskatot, ka sarunājas ar saviem kolēģiem, finansists piekritis pārskaitīt aptuveni 25,6 miljonus dolāru.

Šis krāpniecības gadījums ir tikai viens no vairākiem citiem, kuros krāpnieki izmantojuši “deepfake” tehnoloģijas un pārveidojuši publiski pieejamus video un attēlus, lai izliktos par citām personām un izkrāptu naudu. Šobrīd Honkongas policija saistībā ar šāda veida krāpniecības shēmu veikusi sešus arestus.

Avots: CNN

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Strempu!
Strempu!

Tie “finansisti” ir parazītiski daunēni, kurus algo debīli, kātostursauc.

Biznesmenis Zaļo Kafeinīcu īpašnieks
Biznesmenis Zaļo Kafeinīcu īpašnieks

Nu jā, man finanšu gada beigās palika pāri x miljoni, un tieši x miljonu rēķinu piestādija dizaina firma no Perduntīnas. Es, protams, nedomājot, samaksāju.
Ak vai, ak vai, es esmu apkrāpC!