Uzņēmēji pieprasa Reira atvainošanos par meliem televīzijā

Jānis Reirs

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) izpelnījies uzņēmēju organizāciju – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) – kritiku par izteikumiem Latvijas Televīzijas 28.aprīļa raidījumā “Šodienas jautājums”.

Abas organizācijas paudušas sašutumu par Reira izteikumiem, kas neatbilstot patiesībai.

LTRK norāda, ka finanšu ministrs sniedzis nepatiesu informāciju par LTRK un tās darbību. Proti, raidījumā Reirs nepatiesi apgalvojis, ka LTRK prezidentu var ievēlēt uzņēmumi ar nulle kapitālu, un lielākā daļa no biedriem ir mikrouzņēmumi.

Tāpat finanšu ministrs raidījumā kritizēja LTRK sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS veikto uzņēmēju aptauju, kurā Reirs saņēmis viszemāko darbu vērtējumu no visiem ministriem. Finanšu ministrs izteicās, ka aptauja nav visaptveroša, kam LTRK nepiekrīt, norādot, ka aptaujas metodoloģija ir socioloģiski pamatota.

Ministrs apgalvoja, ka uzņēmēju organizācijas negatīvi vērtē ministra darbu, jo tām neizdodas panākt samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi. LTRK atzīmē, ka nekādā veidā nav iestājusies par PVN samazināšanu. Vienīgais izņēmums ir bijis LTRK atbalstītais samazinātais PVN Latvijas augļiem un dārzeņiem.

Tikmēr LVRA pēc J.Reira dalības raidījumā pieprasījusi no ministra publisku atvainošanos par apgalvojumiem, ka viesnīcas vēlas “atrisināt savas neatrisinātās problēmas, pamatojoties ar it kā palīdzību Ukrainas bēgļiem”.

LVRA izpilddirektore Santa Graikste norāda, ka sākoties karadarbībai Ukrainā un bēgļu plūsmai uz Latviju, viesnīcas bija pirmās, kas atsaucās aicinājumam viņus izmitināt, kā arī sniedza sociālo un psiholoģisko atbalstu par saviem līdzekļiem.

LVRA prezidents Jānis Naglis uzsver, ka ne marta sākumā, ne tagad valsts nav konsultējusies ar asociāciju par reālajām bēgļu izmitināšanas un saņemto pakalpojumu izmaksām.

J.Naglis norāda arī uz Reira “melīgajiem un pazemojušajiem” izteikumiem raidījumā. Ministrs apgalvoja, ka valsts segusi visus Covid-19 dēļ radušos viesnīcu zaudējums, sakot, ka “mēs nofinansējām 100%”. Naglis uzsver, ka nozares uzņēmumi par laika periodu no 2021.gada 1.decembra līdz 2022.gada 28.februārim valsts atbalstu nesaņēma.

“Viesnīcu pārstāvji ļoti labi izprot situāciju un skaidri apzinās, ka bēgļi ir īpaši sensitīva klientu grupa, tāpēc situācijās, kad plānotais viesu skaits pārsniedz viesnīcā pieejamo gultas vietu skaitu, standarta viesus, kas ir gatavi maksāt augstāku cenu par pakalpojumu, izmitina citās naktsmītnēs. Valdības pārstāvji Covid-19 pandēmijas laikā apgalvoja, ka viesnīcas ir nerentabls bizness un rekomendēja pārorientēt savu darbu, taču šobrīd redzam, ka tieši viesnīcām ir milzīga loma bēgļu krīzes risināšanā,” skaidro LVRA valdes loceklis, Riga Islande Hotel Valdes priekšsēdētājs Andris Kalniņš.

Reirs un Bordāns – viszemāk, Rinkēvičs – visaugstāk vērtētais ministrs uzņēmēju aptaujā; Kariņš tā pa vidam – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: db.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gada glezna
Gada glezna

Reirs līdzīgi mūsu izglītības naudas apguvējiem (pievācējiem) “progresē”:
Uzlabots teiciens
”kā lai nesola?”
Jaunais “progresīvais ” risinājums: “kā lai nemelo?”

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Paši lai iet atvainoties. Jančuks ir kompetents un ir daudz darījis Krievijas ofšora labā