Turpina pieaugt sabiedrības atbalsts marihuānas legalizācijai

Sabiedrībā turpina pieaugt atbalsts marihuānas lietošanas legalizācijai, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Šogad jūnijā iedzīvotājiem tika lūgts vērtēt, vai marihuānas lietošana Latvijā būtu vai nebūtu jālegalizē. Vairākums jeb 78% iedzīvotāju uzskata, ka tas nebūtu jādara. Šādi domājošu iedzīvotāju īpatsvars ik gadu turpina lēnām sarukt. Lielākā pretestība marihuānas legalizācijai fiksēta 2014.gadā, kad šādu iespēju neatbalstīja 87% iedzīvotāju.

Savukārt 15% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka marihuānas lietošana Latvijā būtu jālegalizē. Šogad fiksētais rezultāts ir par trim procentpunktiem augstāka nekā pirms gada, sasniedzot augstāko rādītāju novērojumu vēsturē.

Vēl septiņiem procentiem Latvijas iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau rakstījām, ka Eiropas Parlaments (EP) aicina turpināt pētījumus par marihuānas izmantošanu medicīniskos nolūkos un mudina Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis izmantot marihuānu saturošu medikamentu sniegtās iespējas.

Februārī pieņemtā rezolūcijā EP deputāti aicina Eiropas Komisiju (EK) un ES valstu varas iestādes skaidri nodalīt marihuānas lietošanu medicīniskos nolūkos no citiem pielietojumiem. Rezolūcija deputāti aicina komisiju un ES dalībvalstis “pievērsties jautājumam par regulatīvajiem, finansiālajiem un kultūras šķēršļiem, kas ietekmē zinātnisko izpēti par marihuānas lietošanu medicīniskos nolūkos un izpēti par marihuānu kopumā”. EP deputāti arī aicina šādiem pētījumiem atvēlēt pietiekamu finansējumu.

Tāpat EP deputāti rosina dalībvalstis atļaut ārstiem izrakstīt marihuānu saturošas zāles. Ja šādi medikamenti ir efektīvi, izmaksas par to iegādi veselības apdrošināšanas shēmām būtu jāsedz, tāpat kā citu zāļu gadījumā, secinājuši deputāti.

EP deputāti norāda, ka saskaņā ar esošo zinātnisko literatūru marihuānai un kanabinoīdiem piemīt terapeitiska iedarbība. Proti, tie var būt iedarbīgi, lai uzlabotu apetīti un mazinātu svara zudumu, kas saistīts ar HIV/AIDS, atvieglotu garīgo traucējumu simptomus, piemēram, psihozes vai Tureta sindroma simptomus, un, lai atvieglotu epilepsijas simptomus, kā arī simptomus saistībā ar Alcheimera slimību, artrītu, astmu, vēzi, Krona slimību un glaukomu. Tāpat tie palīdz mazināt aptaukošanās un saslimšanas ar diabētu risku un mazināt sāpes saistībā ar menstruāciju.

EP deputāti norāda, ka saskaņā ar esošo zinātnisko literatūru marihuānai un kanabinoīdiem piemīt terapeitiska iedarbība. EP birojā skaidro – kaut gan Pasaules Veselības organizācija oficiāli ieteikusi marihuānas sastāvā esošo vielu kanabidiolu neklasificēt starptautiskā līmenī kā kontrolējamu vielu, dalībvalstu noteikumi, kas regulē marihuānas lietošanu medicīniskos nolūkos, ievērojami atšķiras.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,  Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Egils
Egils

Vai “sabiedrība” ir arī tie stulbeņu tūkstoši, kas baznīcās ziedo naudiņu melnsvārču neliešiem?

Juris
Juris

Nu nav ne viena pārliecinoša argumenta legalizēšanai. Atkarīgie drīz ņems virsroku, arī narko tirgoņu sindikāts, tikai tādēļ pastāv doma par legalizēšanu.

Viesturs
Viesturs

Pārliecinošs arguments ir – kāda velna pēc brīvā valstī kāds man noteiks, ko es varu savam priekam lietot un ko nē.

Filis
Filis

Atkarīgie no kā? Parādi man kādu marihuānas atkarīgo.

?asdasdasd
?asdasdasd

Nav nopietni, atpalikušie homo sovieticus, aptauja galīgi garām, pensionāri lielākā daļa. Igaunija – dekriminalizē, Polija – legalizē medicinisko, Čehija – legāls, Holande – legāls, ASV – Legāls. Kur nelegāls, tur treknais politiķis kopā ar resno mentu(korumpētu policistu) ceļ sev mājas… Latvijas sabiedrība(kura ir pie varas) ir pilnīgi aprobežota un par nākotni nedomā, tikai par savu komfortablo ikdienu.