Triju gadu laikā nabadzībā ieslīguši 165 miljoni cilvēku

nabadzība

Covid-19 pandēmija, dzīves dārdzības krīze un karš Ukrainā pēdējos trīs gados novedis nabadzībā 165 miljonus cilvēku, ceturtdien paziņojusi ANO.

Šo satricinājumu dēļ no 2020. gada līdz 2023. gada beigām 75 miljoni cilvēku būs nonākuši galējā nabadzībā, kas definēta kā izdzīvošana ar mazāk nekā 2,15 ASV dolāriem (1,92 eiro) dienā, un vēl 90 miljoni cilvēku būs nonākuši zem nabadzības sliekšņa, kad jāiztiek ar 3,65 dolāriem (3,26 eiro) dienā, teikts ANO Attīstības programmas (UNDP) publiskotajā pētījumā.

“Visvairāk cieš visnabadzīgākie iedzīvotāji, un tiek prognozēts, ka viņu ienākumi 2023. gadā saglabāsies zemāki nekā pirms pandēmijas,” teikts ziņojumā.

“Valstis, kas pēdējo trīs gadu laikā varēja ieguldīt drošības tīklos, ir novērsušas ievērojama skaita cilvēku nonākšanu nabadzībā.

Valstīs ar lieliem parādiem pastāv sakarība starp augstu parādu līmeni, nepietiekamiem sociālajiem izdevumiem un satraucošu nabadzības līmeņa pieaugumu,” norādīja UNDP administrators Ahims Šteiners.

Ziņojumā aicināts apturēt nabadzīgo valstu parādu atmaksu, lai novirzītu līdzekļus sociālo izdevumu finansēšanai un novērstu makroekonomisko satricinājumu ietekmi.

Saskaņā ar citu trešdien publicētu ANO ziņojumu aptuveni 3,3 miljardi cilvēku jeb gandrīz puse no cilvēces dzīvo valstīs, kas vairāk tērē parādu procentu maksājumiem nekā izglītībai un veselības aprūpei.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar