Traģiskā avārija Ādažu novadā: avarējušā auto pasažieris – pašvaldības policists bija dzēris

Izmeklēšanā par janvāra izskaņā notikušo avāriju uz Tallinas šosejas, kur autoevakuatora nostieptajās trosēs ietriecās Ādažu novada pašvaldības policijas automašīna, kuras šoferis pašvaldības policists gāja bojā notikuma vietā, atklājies, ka blakussēdētājs, bojā gājušā kolēģis notikuma brīdī bijis alkohola reibumā, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija. Vēl nav zināms, vai mirušais policists notikuma mirklī bija alkohola reibumā. Blakus sēdošais policists gan paspējis jau iesniegt atlūgumu, lai, iespējams, izvairītos no nopietnākām sekām.

Naktī uz 23. janvāri Tallinas šosejas 11. kilometrā Ādažu pašvaldības policijas ekipāža ietriecās šķērslī, ko uz ceļa braucamās daļas bija izlicis autoevakuators, lai izvilktu no ceļa noslīdējušu autobusu. Policijas ekipāžai pa ceļu nebija jābrauc, bet gan pašai tas bija jābloķē, lai nodrošinātu drošus darba apstākļus evakuatoram. Tā norādīja Ādažu pašvaldības izpilddirektors Guntis Porietis. Glābšanas darbi bija labi izgaismoti. To veicēji atzina – pāri ceļam novietotās troses un visu, kas notika uz ceļa, nevarēja nepamanīt.

“Līdz pēdējam brīdim cilvēks, kas filmēja to avārijas vilkšanas procesu, tur īsti neviens nesaprata, kāpēc viņš nebremzēja. Saprata, ka viņš nebremzēs burtiski 30 metrus pirms avārijas. Pat galvā neienāca, ka policists varētu nebremzēt, bija ieslēgtas bākugunis,” sacīja evakuatora pakalpojumu uzņēmuma “KP PRO” direktors Kaspars Priede.

Traģiskā avārija netiek izmeklēta kā parasts satiksmes negadījums, bet gan kā nopietns satiksmes incidents, kas radies, iespējams, vairāku likuma pārkāpumu rezultātā. Iespējamo pārkāpumu sekas ir traģiskas. 

“Vienīgais, ko mēs varam apstiprināt, ir tas, ka pašvaldības policijas automašīnas pasažieris – pašvaldības policists – bija alkohola reibumā. Un to apstiprināja medicīniskās iestādes ārsts,” atklāja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Satiksmes noziegumu izmeklēšanas biroja priekšniece Nataļja Kovaļa.

Par mirušo pašvaldības policistu, kurš avārijas brīdī vadīja automašīnu, ekspertīzes slēdziens vēl nav saņemts. 

Kovaļa piebilda: “Būs kaut kāda skaidrība, kad mēs saņemsim tiesu medicīniskās ekspertīzes eksperta atzinumu.”

Ādažu pašvaldības policists, kurš smagajā avārijā izdzīvoja, vēl pirms apstākļu noskaidrošanas paspējis uzrakstīt atlūgumu, tādā veidā, iespējams, izvairoties no nopietnākām sekām par darba pienākumu pildīšanu reibumā. 

Arī Ādažu pašvaldība gaida ekspertīzes atzinumu par mirušo darbinieku. Tikmēr būtiski saprast, vai traģēdiju varēja novērst.

Pašvaldības izpilddirektors Porietis sacīja: “Ja mūsu pašvaldības veiktās pārbaudes rezultātā atklāsies, ka kāds no darbiniekiem, kolēģiem ir bijis lietas kursā un neko nav darījis, lai nekavējoties novērstu vai labotu situāciju, tad viņš nesīs par to savu personīgo disciplināro atbildību.”

Negadījumā nopietni cietis arī vīrietis, kurš piedalījās autobusa evakuācijas darbos. Viņš joprojām ārstējas slimnīcā un gaida operāciju lauztajai kājai. Uzņēmuma vadītājs pieļauj, ka smagās traumas dēļ darbinieks varētu darbā atgriezties ne ātrāk kā pēc pusgada. 

Par traģisko negadījumu joprojām ir daudz neatbildētu jautājumu. Viens no tiem – kāpēc pašvaldības policisti, kuriem ceļš bija jābloķē, savu posteni bija pametuši un kāpēc izvēlējās braukt pa ceļu, uz kura notiek glābšanas darbi. Vismaz daļu no atbildēm varētu sniegt Valsts policijas izmeklēšana un ekspertīzes atzinums, kas gaidāms mēneša laikā

Kā jau rakstījām, naktī uz 23. janvāri Tallinas šosejas 11. kilometrā notika smaga avārija – autoevakuatora nostieptajās trosēs ietriecās Ādažu novada pašvaldības policijas automašīna, kuras šoferis pašvaldības policists gāja bojā notikuma vietā, bet divus cietušos – otru pašvaldības policistu un autoevakuatora darbinieku – nogādāja slimnīcā.

Nelaime notika pēc tam, kad no ceļa nobrauca autobuss un tam pakaļ ieradās autoevakuators, kas bija izlaidis kāpsli un nostiepis metāla troses. Pēc kāda laika no Rīgas puses strauji braucoša automašīna “Škoda” ietriecās metāla trosēs un uzbrauca kādai personai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar