TOP 25 lielākie nekustamo īpašumu darījumi martā

nekustamie īpašumi

Martā nekustamo īpašumu darījumi reģistrēti visās Latvijas pašvaldībās, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Kopumā Lursoft datu bāzē pieejama informācija par 2711 nekustamo īpašumu darījumiem, kas reģistrēti pagājušajā mēnesī. Vairāk nekā pusi (53,34%) no tiem veido darījumi ar telpu grupām, vēl 27,85% ir darījumi ar zemi, bet atlikušie 18,81% – darījumi ar zemi un būvēm.

Analizējot datus par darījumu summām, Lursoft aprēķinājis, ka martā reģistrēto darījumu summu kopējais apmērs sasniedz 126,88 milj. EUR. No šīs summas 65,62 milj. EUR veido darījumi ar telpu grupām, bet 39,78 milj. EUR – darījumi ar zemi un būvēm. (Nekustamo īpašumu darījumi).

Vērtējot martā reģistrēto nekustamo īpašumu darījumu vidējās summas atbilstoši objektu veidiem, redzams, ka visvērtīgākie bijuši darījumi ar telpu grupām.

Lursoft pētījuma dati parāda, ka vidējā summa darījumiem ar telpu grupām martā bija 32 tūkst. EUR, vidējā summa darījumiem ar zemi un būvēm – 22 tūkst. EUR, savukārt darījumiem ar zemi vidējā summa bijusi viszemākā – 10 tūkst. EUR.

Salīdzinot ar februāra rezultātiem, secināms, ka martā darījumu vidējās summas bijušas mazākas (februārī telpu grupu darījumu vidējā summa – 44,10 tūkst. EUR, zemes ar būvēm – 25 tūkst. EUR), tikai darījumiem ar zemi tā saglabājusies iepriekšējā līmenī.

Attēls: Lursoft

Nedaudz vairāk nekā trešā daļa no visiem nekustamo īpašumu darījumiem martā reģistrēti Rīgā. Lursoft apkopotie dati rāda, ka galvaspilsētā reģistrēti arī divi lielākie nekustamā īpašuma darījumi pagājušajā mēnesī. No tiem lielākais ir Ulbrokas ielā 42G, Rīgā esošā zeme ar ēkām, kura darījuma summa sasniedza 5,1 milj. EUR. Lursoft izziņas informācija liecina, ka pārdotās zemes kopējā platība ir 12340 m2, uz tās atrodas arī divas būves. Minētā nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība pārsniedz 900 tūkst. EUR. Jānorāda, ka Ulbrokas ielā 42G juridiskā adrese šobrīd reģistrēta četriem uzņēmumiem, tostarp gan apsardzes kompānijai SIA “Grifs AG”, gan arī SIA “U42G”, kas nodarbojas ar nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu. Minētais uzņēmums izveidots 2019. gadā, atdalot to no vairumtirdzniecības kompānijas SIA “LIC GOTUS”, kas arī reģistrēta šajā pašā adresē.

Zemesgrāmatas dati liecina, ka 2023.gada 13.martā noslēgts pirkuma līgums, saskaņā ar kuru uzņēmums SIA “U42G” nekustamo īpašumu pārdevis lietuviešu kapitāla kompānijai SIA “DREILINI HUB”. Jāatzīmē, ka SIA “DREILINI HUB” reģistrēts vien š.g. februārī. Tā patiesā labuma guvēji ir divi Lietuvas pilsoņi – Barštys Andrius un Martinkevičius Arūnas.

Arī otrs lielākais martā reģistrētais nekustamo īpašumu darījums bijis darījums ar zemi un būvēm. Lursoft izziņā redzams, ka nekustamais īpašums Maskavas ielā 463, Rīgā pārdots par nepilniem 2,69 milj. EUR. Zemes kopējā platība Maskavas ielā 463 ir 27750m2 un uz komercdarbības objektu apbūvei paredzētās zemes atrodas četras būves. Vērtīgākajām no tām kadastrālā vērtība sasniedz 610,54 tūkst. EUR un 233,45 tūkst. EUR. Lursoft pieejamā informācija liecina, ka 2022.gada novembrī šajā adresē jau bija reģistrēts viens darījums, kas bijis saistīts ēkām un inženierbūvēm. Zemesgrāmatas datu bāzē pieejamā informācija liecina, ka šo nekustamo īpašumu ir iegādājies viens no lielākajiem datu centru pakalpojumu sniedzējiem Latvijā – SIA “DIGITĀLĀS EKONOMIKAS ATTĪSTĪBAS CENTRS”.  Minētajā adresē šobrīd reģistrēti pieci uzņēmumi, kā arī trīs struktūrvienības.

Lai gan skaitliski visvairāk nekustamo īpašumu darījumu martā reģistrēti trīs lielākajās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī un Liepājā –, trešais lielākais nekustamo īpašumu darījums, kura summa arī pārsniedz 1 milj. EUR, martā reģistrēts ārpus lielajām pilsētām – Dienvidkurzemes novadā. Jānorāda, ka šīs pašvaldības teritorijā aizvadītajā mēnesī reģistrēti 64 nekustamo īpašumu darījumi par kopumā 2,61 milj. EUR. No tiem 25 bijuši darījumi ar zemi, 23 – zemi ar būvēm, bet 16 – darījumi ar telpu grupām. Vērtīgākais to vidū pagājušajā mēnesī bijis darījums ar zemi 52,2 ha platībā. Lursoft izziņas informācija rāda, ka galvenā saimnieciskā darbība šajā platībā ir mežsaimniecība.

Starp TOP 25 lielākajiem martā reģistrētajiem nekustamo īpašumu darījumiem atrodami arī vairāki citi nekustamie īpašumi ārpus galvaspilsētas. Lursoft apkopotie dati parāda, ka to vidū ir 5 nekustamo īpašumu darījumi Jūrmalā, 2 – Gulbenes novadā un pa vienam Ādažu, Bauskas, Dienvidkurzemes, Jelgavas, Jēkabpils, Ķekavas novadā, kā arī Liepājā. Jāpiebilst, ka no TOP 25 lielākajiem nekustamo īpašumu darījumiem martā vairāk nekā puse (14) ir darījumi ar zemi un būvēm, bet tikai trīs no tiem ir ar telpu grupām. Lielākais darījums ar telpu grupu aizvadītajā mēnesī reģistrēts Antonijas ielā 18-16A, Rīgā. Četristabu dzīvokļa kopējā platība ir 62,66m2 un tas pārdots par 700 tūkst. EUR.

Pašvaldības, kuru teritorijā martā reģistrēti visvairāk nekustamo īpašumu darījumi:

  1. Rīga: 922 darījumi;
  2. Daugavpils: 112 darījumi;
  3. Liepāja: 99 darījumi;
  4. Ropažu novads: 76 darījumi;
  5. Jūrmala: 69 darījumi;
  6. Jelgava: 67 darījumi;
  7. Dienvidkurzemes novads: 64 darījumi;
  8. Ķekavas novads: 62 darījumi;
  9. Rēzeknes novads: 60 darījumi;
  10. Jēkabpils novads: 58 darījumi.

TOP 25 lielākie nekustamā īpašuma darījumi martā

Avots: Lursoft

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar