Tenisiste Marija Šarapova diskvalificēta uz diviem gadiem

Marija Šarapova

Krievu tenisiste Marija Šarapova diskvalificēta uz diviem gadiem par  aizliegtu vielu lietošanu, vēsta ieraksts Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) Twitter kontā.

Atgādinām, ka Šarapova par meldonija, kas Latvijā pazīstams ar farmācijas uzņēmuma “Grindeks” ražoto un izplatīto zīmolu “Mildronāts”, atrašanu viņas organismā paziņoja šī gada martā. Tenisiste pavēstīja, ka pozitīvas bijušas 2016. gada Austrālijas atklātā čempionāta (Australian Open) laikā ņemtās dopinga analīzes. Viņa kļuva par sesto jaunā aizliegtā preparāta meldonija upuri kopš 2016. gada sākuma, kad Latvijā ražotais preparāts iekļauts Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) aizliegto preparātu sarakstā.

“Negribu šādā veidā noslēgt savu karjeru un ceru, ka man tiks dota vēl viena iespēja spēlēt tenisu,” publiskā paziņojumā toreiz norādīja Šarapova. „Pēdējos desmit gadus ģimenes ārsts deva man medikamentu, ko sauc par mildronātu, bet pāris dienas pēc ITF vēstules es uzzināju, ka šo vielu dēvē arī par meldoniju, ko es nezināju. Pirmo reizi mildronātu lietoju 2006. gadā, kad man bija vairākas veselības problēmas. Es bieži slimoju, manai ģimenei slimības vēsturē ir diabēts, un šīs bija vienas no zālēm, kuras man izrakstīja.”

Marija Šarapova karjeras laikā uzvarējusi vairāk nekā 20 WTA un trijos Grand Slam turnīros. 17 gadu vecumā kļuva par prestižā Vimbldonas čempionāta uzvarētāju. Bijusi arī WTA ranga līdere.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: BBC

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar