Teju pusnaktī paziņo, ka arī Latvijā uz laiku aptur potēšanu pret Covid-19 ar «AstraZeneca» vakcīnu

covid

Neraugoties uz to, ka vēl TV ziņu raidījumā pl.20.00 veselības ministrs Daniels Pavļuts klāstīja, ka vakcīnai pret Covid-19 “AstraZeneca”, tēlaini izsakoties, “nav nekādas vainas”, īsi pirms pusnakts klajā nāca ziņa, ka arī Latvijā uz laiku tiek apturēta vakcinācija ar “AstraZeneca”.

Papildu piesardzības nolūkā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), Imunizācijas valsts padome (IVP), Zāļu valsts aģentūra (ZVA) un Veselības inspekcija (VI) pirmdien ir rekomendējušas Latvijā uz laiku apturēt vakcināciju ar “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19.  

ZVA norādīja, ka lēmums pieņemts, balstoties uz ziņojumiem no atsevišķām Eiropas Savienības (ES) valstīm par trombembolijas un līdzīgiem gadījumiem, kas novēroti dažādos laika posmos pēc vakcīnas saņemšanas.  

Vienlaikus Veselības ministrijas atbildīgie dienesti uzsver, ka līdz šim nav datu par cēloņsaistību starp vakcināciju un nopietniem veselības traucējumiem.

Lēmums uz laiku līdz divām nedēļām apturēt vakcināciju ar “AstraZeneca” vakcīnu pieņemts tikai papildu piesardzības nolūkā līdz brīdim, kad tiks saņemta informācija par cēloņsaistības izvērtēšanu par līdz šim ziņotajiem gadījumiem.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska LTV “Rīta panorāma” prognozēja, ka

būs nepieciešama 1–2 nedēļas, lai izmeklētu līdz šim Eiropā konstatētus trombu veidošanās gadījumus pēc vakcinēšanas ar “AstraZeneca” un noskaidrotu, vai vakcīna ir droša.

Padome līdz šim sekoja līdzi visiem ziņojumiem Latvijā un notikumiem Eiropas valstīs, un tas ir tikai normāli situācijā, kad reģistrē jaunas zāles, gaidīt signālus saistībā ar tām, norādīja Zavadska.

Līdz šim nav pierādījumu par vakcīnu bīstamību, taču padome, ņemot vērā informāciju no citām valstīm, nosliecās par labu piesardzībai, skaidroja Zavadska.

Tāpēc nolemts nogaidīt, lai varētu izanalizēt trombu veidošanos gadījumus pēc vakcīnas saņemšanas un varētu pateikt, ka vakcīna ir droša un starp vakcīnu un šiem gadījumiem nav cēloņsakarības, pauda Zavadska.

Arī Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) LTV “Rīta panorāmai” atzina, ka speciālistu lēmums bija negaidīts, tam negatavojās. Bet vakcinācijas kabineti saņēmuši šīs ziņas jau pirmdien vakarā un varēs apzināt pacientus, kuriem bija paredzēta vakcinēšana otrdien un tuvākajās dienās. Pavļuts gan šaubījās, ka šiem cilvēkiem varēs uzreiz pateikt citu vakcinēšanas datumu, bet “mēs to risināsim”.

Ministrs sacīja, ka ekspertu lēmumu uztver kā pauzi vakcinācijas procesā ar “AstraZeneca”, bet to varēs atsākt, kad speciālistiem nebūs šaubu par vakcīnu drošumu.

Pavļuts arī informēja, ka šis lēmums nenozīmēs pilnīgu vakcinācijas apturēšanu uz ilgāku laiku, jo brīvdienās gaidāma 16 800 “Moderna” vakcīnas devu piegāde.  

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) vēl tikai vērtē saņemto informāciju par “AstraZenecas” vakcīnas iespējamo cēloņsaistību ar tromboembolijas gadījumiem, kā arī uzskata, ka ieguvumi no vakcinācijas ar “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19 ir lielāki nekā iespējamie veselības riski. 

Tomēr vairākas ES dalībvalstis – Vācija, Dānija, Nīderlande, Itālija, Norvēģija, Francija, Bulgārija, Īrija, Islande –  uz laiku, kamēr notiek ziņoto gadījumu izvērtēšana, ir apturējušas vakcināciju ar šo vakcīnu.

ZVA norādīja, ka veselības sarežģījumi, tostarp trombembolijas gadījumi, var tikt novēroti iedzīvotāju vidū dažādu iemeslu dēļ neatkarīgi no zāļu lietošanas vai vakcinācijas, jo to iemesli var būt dažādi.

Līdz šim Latvijā nav apstiprināts neviens ziņojums, kurā norādītie veselības traucējumi  līdzinātos citās Eiropas Savienības valstīs ziņotajiem saistībā trombembolijas signālu, kura izskatīšanu šobrīd veic EZA Drošuma komiteja. Informācija par Zāļu valsts aģentūrā saņemtiem Covid-19 vakcīnu blakusparādību ziņojumiem tiek regulāri publicēta Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnē.

Informēs par lēmumu Latvijā uz laiku apturēt “AstraZeneca” vakcīnas izmantošanu

Plkst. 9.00 tiešraidē pieslēgsimies preses konferencei, kurā informēs par lēmumu Latvijā uz laiku apturēt “AstraZeneca” vakcīnas izmantošanu. Attālinātajā preses konferencē piedalīsies: 📍Svens Henkuzens, Zāļu valsts aģentūra direktors 📍Dace Zavadska, Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Lai sniegtu atbildes uz mediju jautājumiem, pasākumā piedalīsies arī pārstāvji no Slimību profilakses un kontroles centrs un Veselības Inspekcija. 🖥 Tiešraide būs skatāma arī Latvijas Televīzijas ēterā. Jau ziņojām, ka Slimību profilakses un kontroles centrs, Imunizācijas valsts padome, Zāļu valsts aģentūra papildu piesardzības nolūkā ir rekomendējušas Latvijā uz laiku apturēt vakcināciju ar “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19. Šāds lēmums pieņemts, balstoties uz ziņojumiem no atsevišķām ES valstīm par trombembolijas un līdzīgiem gadījumiem, kas novēroti dažādos laika posmos pēc vakcīnas saņemšanas. Līdz šim gan nav datu par cēloņsaistību starp vakcināciju un nopietniem veselības traucējumiem. — 🔴 Aicinām uz atklātām un drosmīgām sarunām, tomēr, apzinoties tēmas raksturu, mēs paturam tiesības dzēst komentārus, kas atbalsta vai aicina uz vardarbību, satur aizskarošas piezīmes vai pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.

Posted by LTV Ziņu Dienests on Pirmdiena, 2021. gada 15. marts

Iepriekš veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) medijus informēja, ka ZVA un IVP seko līdzi starptautiskajai un Latvijas situācijai. Pavļuts sacīja, ka vakcinācijas pārtraukšanas ziņā paļausies uz speciālistu teikto.

Līdz ar rekomendāciju uz laiku apturēt vakcināciju pret Covid-19 ar “AstraZeneca” vakcīnu, vakcinācijas kabineti tiek aicināti neizmantot jau atvērtos vakcīnu flakonus, kā arī neiesākt jaunus.

Veselības aprūpes iestādes norāda, ka iedzīvotājiem, kas līdz šim vakcinējušies ar “AstraZeneca” vakcīnu, nav pamata satraukumam. Ja slikta pašsajūta, kas atbilst ierastajām reakcijām pēc vakcinācijas, saglabājas ilgāk nekā 1–3 dienas pēc vakcīnu saņemšanas vai rodas citi veselības traucējumi, jāvēršas pie sava ģimenes ārsta. 

Latvijas atbildīgās institūcijas sola sniegt turpmāku informāciju par vakcīnas vērtēšanas rezultātu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ulibka bez pričini priznak duračini
ulibka bez pričini priznak duračini

Ja kas, tad Pfizer ir tieši tāds pats mirušo skaits ar trombiem, kāds ir AstraZenec, bet acīmredzami tādi sīkumi šajā kašķī netiek ievēroti. Vienīgā AstraZeneca vakcīnas atšķirība ir tā, ka to ražo UK, nevis ES un ej nu tagad saproti kuram Eiropas birokrātam sāpj varžacis šajā stulbajā kašķī, kad joprojām no covid mirst cilvēki.
Tiem kam ir jautājumi par šo vakcīnu drošumu – no gripas vakcīnām ir lielāka iespēja nomirt – tiem, kuriem vakcīnas tāpat vairs nepalīdzēs.

atkritums
atkritums

Pie viena vajag dakteriem pastāstīt, ka neizlietotās vakcīnas nedrīkst izliet izlietnē…Jo tā daži jau TV sludina…

Stienis
Stienis

Sēžu ar popkornu un jautri veros šai klaunādē.