Tā īpašā “sieviešu loģika”

sieviešu loģika

Sieviešu loģika vīrieša prātam ir neaptverama un nesaprotama: viņas mīklaini uzvedas, nekad nevar prognozēt ne dāmas reakciju uz notiekošo, ne arī to, kādas kaprīzes ienāks viņai prātā un, pats galvenais, “dos vai nedos”!

Vīrieši pat nevar iedomāties, kādu motīvu vadītas sievietes uzvedas tā vai citādi, jo viņi spriež tikai pēc ārējām pazīmēm un vadoties no savas dzīves izpratnes. Tāpēc lielākai daļai vīriešu daudz vieglāk un vienkāršāk ir apsūdzēt sievieti neloģiskā domāšanā, no kā izriet secinājums par hronisku stulbumu, nekā tikt skaidrībā ar lielo noslēpumu – sievietes uzvedības psiholoģiju.

Var, protams, jautāt, kāpēc tad sastopamas sievietes, kas pašas nesaprot, kāpēc rīkojas tā, kā rīkojas un ko patiesībā vēlas? Iespējams, tā tikai šķiet, jo jebkura domājoša būtne rīkojas, vadoties no savas iekšējās loģikas likumiem.

Jūsu uzmanībai dažas pavisam vienkāršas sieviešu uzvedības atšķirības, kuras derētu paturēt prātā, jo tas ļautu vieglāk komunicēt ar sievietēm.

* Sievietes ir ļoti emocionālas un šo īpašību vīrieši vērtē visaugstāk, jo tieši sievišķās emocionalitātes vīriešiem pietrūkst. Taču tajā pašā laikā stiprais dzimums pieprasa vājajam, lai viņas kontrolē savas emocionalitātes uzplūdus.

* Vēl kāda sieviešu psiholoģijas īpatnība – krasās garastāvokļa maiņas, kas izpaužas no dzīvesprieka līdz melanholijai un sanīkumam.

* Sievietes daudz asāk reaģē uz visu: konfliktiem, nepatikšanām vai strīdiem ar tuviem cilvēkiem. Savukārt vīrieši daudz mierīgāk izturas līdzīgos gadījumos un tik ļoti neņem to pie sirds.

* Sievietes daudz vairāk spējīgas pārdzīvot, just līdzi. Atšķirībā no vīriešiem, viņas izrāda vairāk empātijas citu bēdām, vēlas palīdzēt un piedalīties. Vīrieši bieži vien tamlīdzīgu uzvedību uzskata par lieku ziņkārību.

* Salīdzinājumā ar vīriešiem, sievietēm ir daudz vairāk attīstīta fantāzija. Reizēm viņas spējīgas ko tādu iedomāties, kas vīrietim ne mūžam nevarētu ienākt prātā. Bet tieši šī spēja iztēloties nereālas lietas ļauj sievietēm ar panākumiem strādāt radošās profesijās.

* Psiholoģiski sievietes ir spēcīgākas par vīriešiem, proti, izturīgākas, jo emocijas netiek aizturētas un netiek uzkrāts aizvainojums. Tieši šis apstāklis pasargā sieviešu psihi no pārmērīgas slodzes.

* Sievietes ir spējīgas ātri pāriet no viena emocionālā noskaņojuma uz citu un ātri pielāgoties jaunai situācijai.

* Sievietēm pats svarīgākais dzīvē ir attiecības, ja kāda to noliedz, tad viņa vienkārši melo. Tās ir attiecības ar apkārt esošajiem cilvēkiem un, it īpaši, ar vīriešiem. Savukārt vīriešiem svarīgāka par attiecībām ir savu mērķu sasniegšana – karjera, panākumi un citas tamlīdzīgas vērtības.

Vai kāds vīrietis stipri iebilstu, ja viņa sieviete koncentrētu visu savu uzmanību tikai uz viņu?

 

Un kāds ir jūsu viedoklis? Rakstiet komentārus un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Autore: Rita Lasmane

 

Populārākie raksti2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
krekss
krekss

Raksts ir buļļa kaka…

Wikings
Wikings

Sievietes ir pavisam vienkāršas – t.i. visai savtīgas un tad, kad tās saka, ka nezin savas rīcības motīvus bieži ir klaji meli. Nevis nezin, bet nevēlas atklāt, jo parasti tas ir patiešām visai muļķīgi un sīkmanīgi. Ko lai sak – izlutinātas princeses.