Stjuartes atklāj, ko patiesībā slēpj laipnā pasažieru sagaidīšana lidmašīnā

stjuartes

Kad iekāpjam lidmašīnā, mūs vienmēr laipni smaidīdamas sagaida stjuartes. Šķiet, ka tā ir vienkārši laba tradīcija vai parasta formalitāte. Izrādās, patiesībā šī pirmā sastapšanās ar lidaparāta apkalpi nav tikai pieklājība.

Izdevums Independent apkopojis interneta forumos publicētos stāstus, ar kuriem dalījušās stjuartes ar daudzu gadu darba pieredzi. Viņas atklāj, ko patiesībā nozīmē laipnā pasažieru sagaidīšana lidmašīnā.

Pirmkārt, laipnais smaids un sasveicināšanās mērķēts uz to, lai mazinātu pasažieru stresa līmeni. Mēs visi nedaudz nervozējam, iekāpjot lidmašīnā. Stjuartes atklāj, ka velta daudz pūļu tam, lai šajās pirmajās trijās sekundēs radītu pasažieriem pozitīvas emocijas. Smaidīgās sievietes pārliecina mūs, ka izvēlētās lidsabiedrības darbinieki ir atsaucīgi, atklāti un sava aroda pratēji.

Otrkārt, apkalpojošais personāls novērtē pasažieru emocionālo stāvokli. Ja cilvēks izturas neadekvāti (vai nu alkohola ietekmē, vai kāda cita iemesla dēļ), vēl nav par vēlu izsēdināt viņu no lidmašīnas. Tāpat tiek identificēti lidmašīnas pasažieri, kuriem ir slikta pašsajūta.

Pirmajās sekundēs, iekāpjot lidmašīnā, stjuartes novērtē arī pasažieru fiziskās iespējas. Kāda no stjuartēm pastāstījusi, ka piezīmē, kur sēž miesās raženi un, domājams, veselīgi pasažieri, lai gadījumā, ja rodas neparedzēti apstākļi, vērstos pie viņiem pēc palīdzības.  Turpretī fiziski vārgiem pasažieri var tikt pārsēdināti tālāk no avārijas izejas, lai nepieļautu risku, ka viņi nespēs to atvērt, ja būs tāda nepieciešamība.

Bez tam, stjuartes noskaidro, vai pasažieris runā valodā, kurā tiek sveicināts. Ja cilvēks šo valodu neprot, viņš būs mazāk noderīgs ārkārtas situācijā (nesapratīs apkalpes komandas un nespēs izlasīt instrukciju, kā apieties ar avārijas izejām).

Visbeidzot, stjuartes novērtē pasažieru ārējo izskatu. „Uhh, kāda skaistule! Satiekot šādu sievieti uz ielas, es pat paskatīties uz to pusi neuzdrīkstētos, turpretī lidojuma laikā varu sarunāties ar viņu, cik tik uziet”, — ar savu domu gājienu dalījies kāds no vīriešu kārtas stjuartiem. Taisnību sakot, ar darbu gan tam nav nekāda sakara.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar