Steroīdu upuri: eksplodējusi roka, nogalināta ģimene, uzpumpēti seski

Nelāgā ziņa, ka dopinga lietošanā pieķerti trīs Latvijas bodibildinga un fitnesa sportisti, nenoliedzami skumdina. Daudziem cilvēkiem, gan jau slavu guvušiem, gan tikai ceļu uz panākumiem uzsākušiem sportistiem, anaboliskie steroīdi diemžēl ir daļa no ikdienas. Gribas iesaukties: “Attopieties!” Jo dopinga blakusefekti ir biedējoši – steroīdu upuri tiecoties uz panākumiem, iznīcina bieži vien pat savu dzīvību.

1. Sieviete, kuras steroīdu atkarība padarīja viņu par vīrieti

steroidi-Candice AMSTRONG

Tā notika arī ar oficianti Kendisu Ārmstrongu no Londonas, kuras steroīdu atkarība pārvērta viņu par vīrieti.

Agrāk blondā un smalkā Kendisa tagad ir lempīga, muskuļota brunete, kurai uz muguras un augšlūpas aug mati. Viņai arī manāmas izmaiņas dzimumorgānos (radies mini penis). Arī Kendisas krūtis tagad karājas kā lupatas viņas muskuļotajā dekoltē.

Kendisa nebija domājusi kļūt par vīrieti, kad sāka lietot steroīdus. Taču viņa uzskata, ka ir jau par vēlu apstāties.

 

2. Profesionālais cīkstonis, kas steroīdu ietekmē nogalināja savu ģimeni

steroidi_Chris_Benoit

Kristofers Maikls Benoits no Kanādas bija profesionāls cīkstonis, fanu mīlulis, jo izcēlās ar savu neticamo vingrumu un cīkstēšanās spējām. Viņš arī ir bijis divkārtējs pasaules čempions. Par abiem šiem sasniegumiem viņš ir saņēmis Big Gold Belt apbalvojumu. 2004. gadā viņš uzvarēja pasaules smagsvara čempionātā.

Neskatoties uz to, ne viss bija tik lieliski Benoita dzīvē. 2007. gada 22. jūnijā viņš nogalināja savu sievu Nensiju un abu 7 gadus veco dēlu Danielu. 2007. gada 24. jūnijā viņš izdarīja pašnāvību, uzmetot sev uz kakla svaru stieni.

2007. gada 25. jūnijā policija ieradās Benoita mājā, lai veiktu “labklājības pārbaudi”, jo viņš nebija ieradies uz vairākām tikšanām. Tur policija atrada Benoitu ģimenes locekļu līķus.

2007. gada 17. jūlijā publicētajā toksikoloģijas ziņojumā tika atklāts nāves iemesls – nāves brīdī Nensijas organismā bija trīs dažādas narkotikas, taču tās nepārsniedza pieļaujamās devas. Daniela organismā tika atrasts Ksanakss, kas lika domāt, ka pirms nožņaugšanas viņš tika aizmidzināts. Benoita organismā atklāja Ksanaksu, hidrokodonu un paaugstinātu testosterona līmeni, ko izraisīja šī hormona sintētiskā forma. Tiesu medicīnas eksperts pieļāva, ka Benoits lietoja sintētisko testosteronu, lai atkoptos no iepriekšējās steroīdu atkarības vai dzimumnespējas dēļ.

Pēc šī negadījuma ar Benoita tēvu sazinājās bijušais cīkstonis Kristofers Novinskis, kas izteica domu, ka Benoitu uz šo darbību pamudināja smadzeņu bojājumi, kas radušies vairāku gadu garumā tāpēc tika izmeklētas Benoita smadzenes. Rezultāti uzrādīja, ka tās bija tik ļoti bojātas, ka atgādināja 85 gadus veca Alcheimera slimnieka smadzenes. Viņam bija plānprātība smagā formā, ko konstatēja arī četriem NFL līgas spēlētajiem, kas bija cietuši no vairākkārtējiem smadzeņu satricinājumiem. Tas izraisīja depresiju un lika nodarīt kaitējumu sev un citiem. Pētījumā tika secināts, ka vairākkārtēji smadzeņu satricinājumi var izraisīt būtiskas uzvedības problēmas.

 

3. Brazīlietis, kura roka eksplodēja sintola injekciju rezultātā

steroidi_Caolho

Saskaņā ar pieejamo informāciju, šī vīrieša roka, kas sasniedza 90 cm apkārtmēru sintola injekciju rezultātā, eksplodēja motocikla avārijas laikā. Vīrietis nomira slimnīcā 2010. gada 25. janvārī.

4. Profesionāls amerikāņu kultūrists, kas cieš no “pupu sindroma”

steroidi_Coleman

49 gadus vecais Ronijs Dīns Koulmans ir profesionāls amerikāņu kultūrists, kuram pieder astoņas uzvaras pēc kārtas Mr. Olympia konkursā. Koulmanam arī vairākkārt uzvarējis IFBB profesionāļu līgā. Ar savām 26 uzvarām viņš pārspēja iepriekšējo rekordu (kas piederēja Vincam Teiloram – 22 uzvaras).

Taču, diemžēl arī viņam ir steroīdu lietošanas blakusefekti. Gatavojoties sacensībām, viņš lieto steroīdus, kā rezultātā viņš cieš no ginekomastijas jeb krūšu veidošanās, kas tautā pazīstams kā “pupu sindroms”.

 

5. Vācu kultūrists ar “uzpūsto vēderu”

steroidi_Markus

41 gadu vecais Markuss Rēls ir profesionāls vācu kultūrists. Savus treniņus viņš uzsāka 18 gadu vecumā pēc ārsta ieteikuma, kad viņš bija traumējis celi futbola spēles laikā. Rēls trenējās sešas dienas nedēļā. Pēc pieciem gadiem viņš nolēma kļūt par profesionāli.

Lai sasniegtu savu mērķi, Rēls lietoja dažādus uztura bagātinātājus, to skaitā arī insulīnu un augšanas hormonu, kā rezultātā viņam izveidojās “uzpūsts vēders”.

 

6. Austriešu kultūrists, kurš no ilgstošas steroīdu lietošanas nomira 

steroidi_Andreas
Andreas Muncers bija profesionāls austriešu kultūrists, kurš pazīstams ar savu zemo tauku saturu ķermenī. Muncers bija liels sava austriešu kolēģa Arnolda Švarcenegera fans un ļoti centās viņu atdarināt.

Viņš lietoja anaboliskos steroīdus, diurētiķus, augšanas hormonus un insulīnu. Viņš lietoja arī lielu daudzumu diurētiķu ar lielu kālija saturu, lai pēc iespējas ātrāk sasniegtu vēlamo rezultātu.

Taču visam ir savas sekas. Andreas nebija izņēmums. Pēc vairāku dienu vēdera sāpēm, kas viņu sāka mocīt pēc 1996. gada Sanhosē sacensībām, Andreas tika nogādāts slimnīcā. Ārsti nolēma veikt operāciju, lai apstādinātu kuņģa asiņošanu, taču neilgi pēc tās sportista aknas un nieres pārstāja darboties. Viņa stāvoklis bija pārāk smags, lai veiktu asins pārliešanu. Andreas nomira 1996. gada 14. martā 31 gada vecumā.

Autopsijas ziņojumā kā nāves iemesls tika norādīta orgānu mazspēja. Cita ziņojumā ietvertā informācija: ļoti muskuļota ķermeņa uzbūve ar ļoti minimālu tauku saturu, ap aknām bija tenisa bumbiņas izmēra audzēji, daļa no aknām sastāvēja no irdenas masas, kas līdzinājās putuplastam, samazināts dzimumorgāns, sirds hipertrofija.

Arī viņa elektrolīti nebija līdzsvarā, ķermenī tika konstatēts liels kālija daudzums.

Tika atrastas apmēram divdesmit narkotiku pēdas, kas izraisīja akūtu toksicitāti.

 

7. Kultūrists, kuram uz rokas izveidojās augonis

steroidi_Greg-Valentino2

Gregs Valentino iemantoja pasaules slavu un kļuva par interneta sensāciju ar saviem lielajiem bicepsiem un neproporcionālo ķermeni.

Valentino kļuva par YouTube sensāciju tieši sava neproporcionālā ķermeņa dēļ. Viņš piesaistīja ne tikai citu kultūristu uzmanību, bet arī vispārējo publiku. Gregs arī ir vairākkārt piedalījies TV raidījumos. Cilvēkus ne tikai izbrīna viņa rokas, bet arī tas, cik dīvaini viņš izskatās kopumā. Jāpiebilst, ka viņš ir izpelnījies nīstākā kultūrista titulu.

Vienā no Valentino rokām radās infekcija, kad pret to atsitās salauzta beisbola nūja. Tā vietā, lai dotos uz slimnīcu, Valentino nolēma pats veikt operāciju, to visu uzņemot video.

Pēc vairākiem iegriezumiem, lai tiktu vaļā no liekajām asinīm un strutām, Valentino tika ievietots slimnīcā. Vēlāk Valentino savas operācijas video ievietoja publiskai apskatei.

8. Kanādiešu rakstnieks, kas apzināti eksperimentēja ar steroīdiem, lai uzrakstītu savu grāmatu

steroidi_Craig-Davidson

16 nedēļu laikā Kreigs Deividsons pārvērtās par muskuļu kalnu, injicējot nelegālus steroīdus. Diemžēl, sāka parādīties arī blakusefekti.

Pēc trīs dienu steroīdu lietošanas viņa krūšu gali bija piena pudeles vāka lielumā un pilnīgi gludi. Uz ādas bija izveidojušies uztūkuši bumbuļi, kas izskatījās pēc deformētām krūtīm.

Kādu rītu viņš pamanīja, ka sāk zaudēt matus. Mati krita ārā no visurienes. Pēc pāris dienām bija samazinājies arī viņa dzimumorgāns.

Pēc sestās injekcijas viņš sajuta eļļas bumbuli zem ādas. Kad viņš tam pieskārās, bumbulis grīļojās zem viņa pirkstiem, neizplūstot. Uztūka prostata, kas apgrūtināja urinēšanu. Tikai dažu nedēļu laikā viņa ķermenis bija izmainījies līdz nepazīšanai.

Pēc steroīdu cikla pabeigšanas viņš saprata, ka viss ir mainījies. Viņš vairs nebija lēnīgs, vairs necieta no spēcīgām locītavu sāpēm. Viņa dzimumorgāns bija atguvis savu izmēru. Taču viņa āda nokarājās no krūtīm un vēdera, bet kājas bija kā divi sērkociņi.

Deividsons devās pie ārsta. Tika diagnosticēta muguras deformācija, kas radās liekā svara spiediena rezultātā, palielināta prostata un šķidrums ceļos. Arī viņa aknas bija cietušas. Tagad Deividsons ir atgriezies savā iepriekšējā izskatā.

9. “Uzpumpēti” seski, kas izskatās kā mazi suņi

steroidi_Pooddle

Lielākajā Argentīnas tirgū La Salada par 150 dolāriem kā suņi tiek tirgoti seski.

Saskaņā ar 2012. gada jūnija Argentīnas TV raidījumā sniegto informāciju, kāds tūrists no Katamarkas La Salada tirgū par 150 dolāriem iegādājās divus “miniatūros pūdeļus”, jo negribēja dārgi maksāt par suni ar ciltsrakstiem. Viņš nezināja, ka ir apkrāpts līdz brīdim, kad aizveda savus mīluļus pie veterinārārsta. Vīrietis bija iegādājies divus seskus, kas sabaroti ar steroīdiem jau kopš dzimšanas un kopti, lai izskatītos pēc suņiem.

Parasti miniatūrie pūdeļi ASV maksā ap 1000 dolāru , bet sesks – tikai 75 dolārus.

Vēl aizvien neviens nav veicis nekādas sankcijas, lai pārtrauktu šo prātam neaptveramo tirdzniecību. Tiek apkrāpti ne tikai tūristi, bet tiek nodarīts kaitējums arī pašiem seskiem.

Zemāk video (spāņu valodā)

 

10. Steroīdu govis. Mīts vai realitāte?

steroidi_Supercow

Supergovs jeb beļģu zilā govs ir Beļģijas liellopu šķirne, kas pazīstama ar savu muskuļoto izskatu. Tas tiek ģenētiski pārmantots, kā rezultātā palielinās muskuļu šķiedru skaits (hiperplāzija), nevis notiek normāla individuālo šķiedru palielināšanās (hipertrofija).

Šīs govis, kas izskatās kā uzpumpētas ar steroīdiem, tiek iegūtas rūpīgas ģenētiskās selekcijas rezultātā. Zinātnieki apaugļo govis ar spēcīgāko buļļu sēklu. Tādā veidā katra jaunā govju paaudze kļūst lielāka un stiprāka. Dubultojas muskuļu masa, kas nodrošina liesāku un labāku gaļu.

Pirmo reizi šādas govis tika redzētas jau 1807. gadā. Šī šķirne radusies Beļģijas centrālajos un augšzemes reģionos 19. gadsimtā, sakrustojot vietējās šķirnes ar šķirnēm no Lielbritānijas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Olafs
Olafs

Sintols nav steroīds