Starptautiskā operācijā konfiscē narkotikas vairāk nekā 85 milj. eiro vērtībā

narkotikas

Policijas operācijā, kas aizvadītajā mēnesī notikusi vairākās Eiropas valstīs, konfiscētas narkotikas 85 miljonu eiro vērtībā un aizturēti vairāki simti aizdomās turamo, pavēstījis Eiropols.

Mērķis operācijai Joint Action Days 2019, kas notika septembrī, bija ne tikai sintētisko narkotiku un jaunu psihoaktīvo vielu tirdzniecības, bet arī cilvēktirdzniecības, migrantu kontrabandas un vides noziegumu mazināšana, pavēstīja Hāgā bāzētā organizācija.

Operāciju, kas “bija izvērsta pret narkotirgoņiem visā Eiropā”, vadīja Polijas Centrālais izmeklēšanas birojs un tam pievienojās vēl piecpadsmit valstu likumsargi, liecina Eiropola sniegtā informācija.

“Šo aktivitāšu rezultātā narkotiku tirdzniecības tīkliem dots pamatīgs trieciens un no nelegālā tirgus izņemtas narkotikas vairāk nekā 85 miljonu eiro vērtībā,” norāda Eiropols, atsaucoties uz provizoriskajām aplēsēm.

Tas bija “pamatīgs trieciens Eiropas narkotiku tirgum”, uzsvēra organizācija.

Konfiscētas arī 11,3 tonnas prekursora MAPA, kas tiek izmantots amfetamīna ražošanā.

Šāds daudzums MAPA būtu pietiekams, lai iegūtu 6,3 tonnas amfetamīna, kas savukārt “Eiropas tirgū varētu sasniegt 63 miljonu eiro vērtību”.

Policija konfiscējusi arī 1,3 tonnas kokaīna, 19 600 “ekstazī” tablešu, 22 kilogramus marihuānas un 1107 marihuānas stādus, kā arī 10,6 kilogramus amfetamīna un sešus kilogramus narkotiku MDMA.

Kopumā policija aizturējusi 411 cilvēkus un apzinājusi 54 iespējamos cilvēktirdzniecības upurus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar