Spānijas ciematā notiek referendums par zemes iznomāšanu marihuānas audzētājiem

Spānijā Raskeras ciemata iedzīvotāji otrdien piedalās referendumā par zemes iznomāšanu marihuānas audzēšanai.

Ciemata dome cer, ka zemes iznomāšanu apvienībai, kas cīnās par marihuānas legalizāciju gan ārstnieciskiem, gan rekreācijas mērķiem, ļaus radīt jaunas darba vietas un dos iespēju atmaksāt ciema parādus.

Vienošanos par zemes iznomāšanu dome apstiprināja 29.februārī, taču tas izsauca dažu iedzīvotāju asus iebildumus. Pret darījumu iestājas arī opozīcijā esošās partijas.

Referendumā, kurā jāatbild uz jautājumu: “Vai jūs piekrītas pretkrīzes plānam”, ir tiesības piedalīties 804 iedzīvotājiem.

Lai gan marihuānas lietošana Spānijā nav aizliegta, tās tirdzniecība ir nelikumīga.

Raskeras iedzīvotāji galvenokārt nodarbojas ar vīnkopību un olīvu audzēšanu, taču šīs nozares smagi cietušas finanšu krīzē, kas piemeklējusi Spāniju, un ciemata varasiestādes cer, ka zemes iznomāšana ļaus segt 1,3 miljonus eiro lielo parādu.

Ciemata dome, kuru kontrolē kataloņu separātisti, apgalvo, ka darījums arī palīdzēs tieši un netieši radīt 40 jaunas darba vietas.

Dome norāda, ka zeme Barselonā bāzētajai marihuānas lietotāju apvienībai ABCDA tiks iznomāta par desmit reizes augstāku maksu nekā vidējā tirgus cena.

Mērs Bernats Peljisa paziņojis, ka līdz ar pārējiem domniekiem demisionēs, ja ieceri neatbalstīs vismaz 75% vēlētāju.

“Ciematam, tāpat kā daudziem citiem, ir daudz grūtību, liela krīze, daudz iedzīvotāju bez darba,” norāda domes ekonomikas padomnieks Hoseps Marija Insausti. “Tagad mums prasa atmaksāt savus parādus tik mazam ciemam neiespējamā ātrumā.”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar