Šokējoši video parāda, kādas sekas var būt abortu aizliegumam

Čīles sabiedriskā organizācija Miles uzsākusi skaudru sociālo kampaņu, atbalstot sieviešu tiesības veikt abortu.  Šokējošu video sērija nesaudzīgā veidā parāda, kas notiek, ja ar likumu aizliedz abortu.

Čīlē likums nosaka, ka ir aizliegts veikt abortu neatkarīgi no apstākļiem, pat tad, ja sievietei grūtniecība iestājusies izvarošanas rezultātā. Kopš 1989. gada Čīlē grūtniecības pārtraukšana par likumīgu tiek uzskatīta vienīgi tad, ja tas noticis nelaimes gadījuma rezultātā.

Sabiedriskās organizācijas „Miles” veidoto video sērija parāda, ka abortu aizliegšana lielā mērā nevis uzlabo demogrāfisko situāciju, bet gan palielina nelaimes gadījumu un sakropļotu sieviešu skaitu valstī: video rullīši ir uzņemti kā pamācības, kādā veidā sieviete var atbrīvoties no nevēlamas grūtniecības pašas spēkiem — piemēram, nokrist pa trepēm vai pakļūt zem automašīnas.

Video nudien ir šokējoši, taču, kā apgalvo organizācijas „Miles” vadītāja Klaudija Didesa, tieši tāds ir bijis viņu mērķis. „Lai pievērstu uzmanību šai problēmai, tika uzņemti video, kas „bliež tieši pa pieri”. Nežēlīgās ainiņas ir inscenētas, taču tas var notikt arī īstenībā”.

 

 

 

Avots: Cosmopolitan

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar