Skaistulis – zilonis, kas dzīvo ar lodi pierē

zilonis

Zilonis, kura galvā iestrēgusi malumednieku raidīta lode, pats ieradās pēc palīdzības pie Manapūlsas Nacionālā parka veterinārārstiem. Dzīvnieks tikai par mata tiesu izglābās no nāves.

Zimbabves Manapūlsas nacionālā parka dabas aizsardzības dienesta darbinieki darīja visu, lai palīdzētu zilonim vārdā Skaistulis: pienācīgi apkopa šāviena brūci un veica rentgenu, lai noskaidrotu lodes atrašanās vietu dzīvnieka galvā. Izrādījās, ka tā bija atsitusies pret galvaskausu un iesprūdusi zem ādas, radot deguna dobuma bojājumus. Svešķermeņa izoperēšana saistīta ar risku ziloņa dzīvībai, tāpēc veterinārārsti nolēma lodi atstāt, vēsta BBC. Skaistulim lode galvā būs jānēsā no trim līdz sešām nedēļām.

zilonis

zilonis

„Mēs domājam, ka malumednieku lode ziloni ķērusi kaut kur ārpus nacionālā parka teritorijas un viņš atgriezās Manapūlsā, meklēdams glābiņu”, — stāsta veterinārārste Liza Marabīnī, piebilstot, ka dzīvnieks pats atnācis pēc palīdzības pie veterinārārstiem, turklāt nav uzvedies agresīvi, it kā zinādams, ka viņu neatraidīs.

Skaistulim bija iešauts ne tikai galvā, bet arī plecā: „Mēs pieņemam, ka tad, kad lode trāpīja galvā, dzīvnieks metās bēgt un malumednieks izšāva vēlreiz”, – skaidro veterinārārste.

zilonis

Zilonis tikai brīnumainā kārtā izglābies no nāves: ja lode būtu trāpījusi pāris centimetrus zemāk, tā skartu smadzenes un 25 gadus veco Skaistuli nogalinātu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar