Savākti 10 tūkstoši parakstu par marihuānas dekriminalizāciju

marihuāna

Portālā “Manabalss.lv” savākti vairāk nekā 10 tūkstoši parakstu par marihuānas dekriminalizāciju, kas ļauj iniciatīvu iesniegt Saeimai.

Iniciatīvas autori autori aicina atcelt sodu par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu, kas paredzēta personiskām vajadzībām personām, kuras ir sasniegušas 18 gadu vecumu. Tas ļautu tiesu sistēmai nodarboties ar nodarījumiem, kuriem ir reāla negatīva ietekme uz sabiedrību.

Marihuānas dekriminalizācijas iniciatīvas autori aicina pieņemt atbilstošus likumus vai veikt likumu grozījumus, lai 18 gadu vecumu sasniegušām personām par marihuānas audzēšanu, glabāšanu un nēsāšanu nelielos apjomos nedraudētu sods un, lai par lietošanu sabiedriskā vietā draudētu tikai administratīvais sods.

Tāpat autori aicina atļaut mājās uzglabāt 20-30 gramus žāvētas un 200-300 gramus neizžāvētas marihuānas. Atļaut nēsāt līdzi marihuānas daudzumu, kas nepārsniedz piecus gramus. Par marihuānas uzglabāšanu, audzēšanu un līdzi nēsāšanu vairāk par atļauto daudzumu, un, par marihuānas pārdošanu nepieciešams sodīt ar kriminālatbildību.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar