RSU zinātnieki sākuši pētījumus par Covid-19

covid-19

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki sākuši pētījumus par Covid-19, lai noskaidrotu, kā tieši cilvēka organisms cīnās pret šo slimību.

Plānots, ka pētījumu rezultātā zinātnieki noskaidros, kādi cilvēka paša faktori varētu ietekmēt vīrusa izpausmes organismā, cik ilgi vīruss saglabājas slimnieka ķermenī, kādos veidos tas izdalās no organisma un kā uz vīrusa klātbūtni reaģē cilvēka imūnā sistēma.

Šie pētījumi palīdzēs izzināt vīrusa dabu un to, kāpēc dažādiem cilvēkiem infekcijas slimība izpaužas dažādi, proti, kāpēc cilvēkiem atšķiras slimības smagums.

RSU sadarbībā ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un citām Latvijas zinātniskām iestādēm veidos kopīgu Covid-19 izpētes platformu, lai ar saviem pētījumiem ieliktu artavu kopīgā cīņā pret šo slimību.

RSU uzsvēra, ka pati ir gatava arī finansēt šo izpēti no universitātes līdzekļiem, lai pētnieki nekavējoties varētu sākt darbu.

Vienlaikus universitāte uzsvēra, ka viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem pētījumu sekmīgai veikšanai ir piekļuve pacientu datiem par slimības gaitu un to dažādiem paraugiem. RSU cer, ka izdosies atrisināt ar to saistītos juridiskos un tehniskos jautājumus.

RSU ir ilggadēja un bagāta pieredze pētījumu veikšanā medicīnā un veselības aprūpes nozarē, to skaitā infektoloģijā, virusoloģijā un epidemioloģijā. Pēc universitātes paustā, RSU rīcībā ir arī atbilstoša zinātnes infrastruktūra vīrusu pētniecībā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Nata
Nata

Tikia nedaudz un gandrīz jau sanāca britu zinātnieku atklājkumu līmenī, pagaidām tikai sekmīgi apguva naudu un prezentācijām sav;aca bildītes no profesionāliem žurnāliem