Rīgas Stradiņa universitāte iekļūst prestižā starptautiskā reitingā un tiek novērtēta kā labākā universitāte Latvijā

Prestižajā augstskolu reitingā Times Higher Education (THE) pirmo reizi iekļauta arī Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), kura ieņem pirmo vietu starp universitātēm Latvijā.

RSU reitingā ierindota starp 501-600 labākajām universitātēm pasaulē. Līdz šim nevienai no Latvijas augstskolām THE pasaules universitāšu reitingā nebija izdevies ierindoties tik augstā vietā.

Līdz ar RSU reitingā iekļautas vēl trīs augstskolas no Latvijas – 601.-800. vietu ieņem Latvijas Universitāte, 1001.-1200. vieta ir Rīgas Tehniskajai universitātei, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātei ir 1201+ vieta. RSU rezultāts ir otrs labākais starp Baltijas valstu augstskolām. Tartu Universitāte ir novērtēta visaugstāk, ieņemot 251.-300. vietu.

Veidojot reitingu, augstskolas tiek izvērtētas pēc 13 kritērijiem piecās galvenajās augstākās izglītības izcilības jomās: mācīšana jeb mācību vide un reputācija; pētniecība jeb tās intensitāte, ienākumi un reputācija; citējamība jeb pētniecības ietekme; starptautiskā perspektīva jeb ārvalstu personāla un studentu proporcija kā arī starptautiskā sadarbība; ieņēmumi no nozares jeb zināšanu nodošana.

Visaugstāko rezultātu RSU izdevies sasniegt zinātnisko publikāciju citējamības rādītājā, iegūstot 82,1 punktu, kas šajā individuālajā kategorijā RSU ierindo 252. vietā pasaulē. Reitinga veidošanā zinātnisko publikāciju analīze tiek balstīta uz izdevniecības “Elsevier” bibliogrāfiskās un citēšanas informācijas datubāzes “Scopus” datiem.

Otrs labākais rezultāts sasniegts rādītājā starptautiskums, kur tiek vērtēta gan augstskolu spēja piesaistīt ārvalstu studentus un mācībspēkus, gan tiek aprēķināts zinātnisko publikāciju īpatsvars, kurām ir vismaz viens starptautisks līdzautors. Šajā rādītājās RSU saņēmusi 73,9 punktus, kā rezultātā ir ierindota 267. vietā pasaulē.

RSU rektors profesors Aigars Pētersons uzsver: “Rīgas Stradiņa universitāte mērķtiecīgi apliecina, ka ir augstas raudzes zinātnes universitāte ne vien Latvijā, bet arī pasaulē. Augstais novērtējums pierāda, ka RSU studenti iegūst starptautiski atzītu un novērtētu izglītību. RSU rezultāts ir sasniegts, īstenojot ilgtermiņa attīstības stratēģiju. Tā nodrošina nepārtrauktu universitātes izaugsmi pretim izcilībai.”

THE pasaules universitāšu reitings tiek veidots katru gadu, un tajā iekļauj universitātes, kuru darbība galvenokārt orientēta uz pētniecību. Reitingā iekļūst tikai neliela daļa pasaules labāko augstākās izglītības iestāžu.

THE tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem universitāšu reitingu veidotājiem pasaulē un reitingus sastāda kopš 2004. gada. Kopš tā laika THE kļuvis par vienu no uzticamākajiem avotiem, kas studentiem, akadēmisko aprindu pārstāvjiem, universitāšu vadītājiem kā arī valdības un nozaru pārstāvjiem sniedz datus, kas palīdz novērtētu universitāšu sniegumu pasaules mērogā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar