Rīgas maratons šogad būs veltīts Ukrainai

Aigars Nords

“Rimi” Rīgas maratons pēc pandēmijas izraisītiem ierobežojumiem atgriezīsies maija vidū un pasākumā nepārprotami būs apliecināts atbalsts Ukrainai, pret kuru vērsta Krievijas militārā agresija, trešdien Latvijas Televīzijas “Rīta panorāmā” pastāstīja maratona organizators Aigars Nords.

Rīgas maratona norises nevar neietekmēt situācija, ka tas tuvojas laikā, kad Ukrainā risinās Krievijas sāktā karadarbība, paskaidroja Nords. Tādēļ maratons būs veltīts Ukrainai, tostarp 6 km distance būs sagatavota Ukrainas krāsās.

“”Rimi” Rīgas maratons vienmēr ir bijis kā Rīgas vizītkarte, un kā vienam no lielajiem starptautiskajiem Rīgas notikumiem [maratonam] ir jāraida nepārprotams signāls par to, ka mēs atbalstām Ukrainu,” paskaidroja Nords.

Bez maksas 6 km skrējienā ir aicināti piedalīties visi Ukrainas kara bēgļi un viņu tautieši. Organizatori cer, ka piedāvājums gūs atsaucību. Visus ieņēmumus 6 km distancē rīkotāji novirzīs palīdzībai Ukrainai.

Paredzēta arī īpaša solidaritātes programma, piemēram, 11. novembra krastmalā un pie Brīvības pieminekļa spēlēs Latvijas un Ukrainas populāras grupas.

Šogad Rīgas maratonā nebūs ļauts piedalīties Krievijas un Baltkrievijas skrējējiem. Nords cer, ka tāpat rīkosies maratoni arī citviet pasaulē. 

“Rimi” Rīgas maratons risināsies 14. un 15. maijā, kļūstot arī par nozīmīgu soli, gatavojoties 2023. gada rudenī Latvijas galvaspilsētā paredzētajam pasaules čempionātam šosejas skriešanā.

Rīkotāji rēķinās, ka maratonā startēs vismaz 57 valstu pieteikušies skrējēji. Organizatori plāno, ka skriešanas norises būs līdzīgas kā pirms pandēmijas bez dalīšanas kādās grupās, lai arī plānoti dalībnieku limiti, ko nosaka trases caurlaidība. 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar