Psihologs: Paradoksāli, bet mēs dievinām maitas – gan vīriešus, gan sievietes

attiecības

Par mīlestību ierasts runāt romantiskās vārsmās, dvešot maigam rožu aromātam un viegli trīsot sveces liesmiņai. Tāpēc vēl jo skarbāki šķiet Krievijā jau 30 gadus praktizējoša psihologa Mihaila Labkovska skaudrās atziņas par mīlestību, laulību un divu cilvēku attiecībām.

Vēl lielāks šoks pārņem, kad atskārsti – viņam ir absolūta taisnība.

Nevienam nav vajadzīgs cilvēks, kurš pats sev nav vajadzīgs. Savukārt tas, kurš pieņem sevi tādu, kāds viņš ir, dzīvo pilnasinīgu un krāsainu dzīvi, neraugoties uz visām sadzīves ķibelēm.

Ja pats labākais sekss jums ir pēc skandāla, tas nav uz ilgu laiku – pavisam drīz paliks vienīgi skandāli.

Ja kopā ar vīrieti sieviete jūtas nekomfortabli pirmajā, otrajā un trešajā randiņā, viņai jāatmet doma par ceturto. Pirmajās tikšanās reizēs vīrietis mēdz parādīt sevi no labākās puses, un ja sievietei jau ir nepatīkami atrasties viņa sabiedrībā, nekas labs no šīm attiecībām nav gaidāms.

Mēs nemīlam tādus cilvēkus, kas ir pakļāvīgi. Paradoksāli, bet mēs dievinām maitas – vīriešus un sievietes.

Ja runājam par jaunām, skaistām un veiksmīgām sievietēm, kas nespēj atrast sev īsto vīrieti, jo viņām, tā sacīt, ir augstas prasības, — tā ir nespēja veidot attiecības vispār un bailes no tām.

Mēs vērtējam mīlestību ar ciešanu mērauklu. Bet veselīga mīlestība — tas ir stāsts par to, cik laimīgs tu esi.

Ja vēlaties apprecēties, jums ir jāizbeidz par to domāt. Tas ir apmēram tas pats, kas gribēt izpušķotu limuzīnu, miršu vainadziņu un visas tās pārējās muļķības. Veselīgi domājošiem cilvēkiem tas ir mazliet citādi. Pirmkārt — viņi jūt vēlēšanos mīlēt. Un to vēloties viņi atrod partneri, kurš mīl viņus.
Veselīgi domājoši cilvēki vienmēr izvēlas sevi, bet neirotiķi — attiecības, kurās cieš, un tā ir pati galvenā atšķirība.

Dāmas! Nekad nevajag uzsākt attiecības ar precētiem vīriešiem. Zivis pārdod zivju veikalā, gaļu — gaļas veikalā. Netērējiet veltīgi laiku. Precētam vīrietim otra sieva nav vajadzīga. Viņam mājās jau viena ir.

Ja jūs vēlaties apprecēties, satiekaties, vai pat jau pusgadu vai gadu dzīvojat kopā un nekas nenotiek, ir jāpajautā vienu reizi, vai viņš vēlas kāzas un ģimeni. Ja vīrietis nav gatavs veidot ģimeni, tātad ir laiks teikt viņam ardievas. Bez naida, protams. Nu, apmēram tā: ” mūsu attiecības ir ļoti jaukas un tu esi ļoti mīļš, bet man ir jādodas tālāk”.

Ja viens cilvēks otram ir visa dzīve, tas nozīmē, ka viņam pašam dzīves vienkārši nav.

Ikviena — es uzsveru — ikviena sieviete, kura gadiem ilgi neiziet no mājas, vadīdama saimniecību un audzinādama bērnus, degradējas. Tas ir neizbēgami. Un vīrietim galu galā kļūst garlaicīgi, viņam sieva sāk šķist drusku padumja, un tad jau ir tikai mata tiesa no šķiršanās. Un pievērsiet uzmanību: vīrietis neko tādu nepaģērēja, tā bija sieva, kura ar lielāko prieku nolēma sevi veltīt mājas dzīvei.

Vientulība — tas nenozīmē, ka nekur nav mīlestības. Tas nozīmē, ka sieviete pati sev ir vienaldzīga.

Ja vīrietis liek jums saspringt, vienkārši šķirieties no viņa. Nebaidieties palikt viena. Neviens vīrietis visā pasaulē nav tā vērts, lai lauztu sevi, izdabājot viņam, neņemtu vērā savas vēlmes un vajadzības.

Viss ir pavisam vienkārši: ir viņš — tāds, kāds ir. Un esat jūs — tāda, kāda esat. Jums vai nu vienkārši kopā ir labi, vai arī jāšķiras. Turklāt labāk lai tas notiek, pirms jūs esat paņēmuši hipotekāro kredītu un laiduši pasaulē trīs bērnus.

Psihiski veseli cilvēki orientējas uz savām sajūtām un vienmēr liek sevi pirmajā vietā. Ne skaistums, ne mīlestība neprasa upurus. Bet ja nu tomēr prasa, tad jums nav pa ceļam. Laidieties lapās, ko kājas nes. Neviens mērķis nav tā vērts, ja tā dēļ attiecībās ir jācieš.

Visu mūžu uz pirkstgaliņiem nenostāvēsi, bet vilties vienmēr ir daudz sāpīgāk nekā jau pašā sākumā būt tādam, kāds esi.

Ja runājam par partnera meklēšanu, jāsaka: bet kas tad vispār ir jāmeklē? Vienīgā īpašība, kas var piemist partnerim, ir tas, ka viņš tevi pievelk. Visam pārējam vispār nav ne mazākās nozīmes. Ja tu viņu mīli, uztraucies un pārdzīvo par viņu — tad nav nekādas latiņas.

Cilvēki, kuri nemīl paši sevi, nevar mīlēt viens otru.

Kas jādara, lai apprecētos? Patiesībā vien tāds nieks — nevajag tēlot to, kas neesi. Ar to ir pietiekami. Un patiesībā mīl tieši to.

Ja jums nepatīk, kā viņš pret jums izturas, dara kaut ko, kas jums nepatīk, pasakiet to viņam, Bet tikai vienu reizi. Ja nekas nemainās – paliec sveiks!

Normāls cilvēks neturpina attiecības, kurās viņu neciena. Starp citu, viņš pat neuzsāk tās.

Vienīgais laiks cilvēka dzīvē, kad viņš no kāda ir atkarīgs, objektīvi ņemot ir bērnība, kad viņš ir savu vecāku ķīlnieks. Un tas ilgst salīdzinoši īsu laiku. Pārējos gadījumos būt attiecībās ir pieauguša cilvēka izvēle.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: cluber.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar