Starptautiskā reitingā trīs Latvijas augstskolas ierindotas starp pasaules labākajām universitātēm

universitāte

Starptautiskajā augstskolu reitingā “World University Rankings 2022” starp labākajām universitātēm ierindojās Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU).

RTU ierindojās starp 751-800 labākajām universitātēm, kas ir neliels kritums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kad RTU ierindojās starp 701-750 stiprākajām universitātēm.

RSU ceturto gadu pēc kārtas stabili saglabā pozīciju starp 801-1000 labākajām universitātēm,

Savukārt LU ierindojās starp 1001-1200 labākajām pasaules universitātēm, kas ir būtisks kritums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Pērnā gada reitingā LU bija ierindojusies starp 801-1000 labākajām universitātēm.

Kā liecina reitinga dati, RTU vislabākos rezultātus uzrādīja kategorijā “Ārvalstu studenti”, kam seko labi sasniegumi studentu īpatsvars fakultātē un darbinieku reputācijā.

RTU ārvalstu studentu īpatsvara rezultātā ir uzrādījusi 289. labāko rezultātu, kas ir par 82 vietām augstāk nekā iepriekš.

Vislielāko kāpumu RSU izdevies sasniegt ārvalstu studentu īpatsvara rādītājā, pakāpjoties par 35 vietām augstāk un ieņemot 133.vietu pasaulē. Tāpat reitinga dati liecina, ka šogad RSU darba devēju aptaujā ir novērtēta ievērojami augstāk. Tas apliecina, ka darba devēji atzinīgi vērtē universitātes sagatavoto absolventu zināšanas, prasmes un kompetenci.

Savukārt LU augstākais sniegums ir darbinieku reputācijā, kam seko akadēmiskā reputācija un ārvalstu studentu īpatsvars.

Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šogad topa pirmajā vietā ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, savukārt otrajā vietā ierindojusies Oksfordas Universitāte, bet trešajā – Stenfordas Universitāte.

Pasaules labāko universitāšu izvērtēšanai “World University Rankings” izmanto sešus kritērijus, piemēram, studentu un mācībspēku proporcija universitātē, kas dod iespēju izvērtēt mācīšanas kvalitāti, kā arī absolventu sagatavotība darba tirgum, ko parāda darba devēju aptaujas rezultāti.

Ne mazāk svarīgs rādītājs ir starptautiskums, kas universitātes studentiem rada plašākas un vispusīgākas viedokļu un uzskatu apmaiņas iespējas.

“World University Rankings” pasaules labāko universitāšu reitinga rezultātu paziņošana sakrīt ar laiku, kad Latvijas augstskolās sākas reflektantu uzņemšana.

Līdz ar to ikviens studētgribētājs var vēlreiz pārliecināties par savu izvēli un noskaidrot, vai viņa izvēlētā augstskola atrodas starp spēcīgākajām universitātēm pasaulē. Par iekļūšanu šajā starptautiski atzītajā reitingā ik gadu ir sīva konkurence, un iepriekšējo gadu rezultāti negarantē automātisku nokļūšanu nākamā gada reitingā.

“World University Rankings” katru gadu pasaules universitāšu reitinga sarakstā iekļauj ne vairāk kā 1100 līdz 1300 labākās augstskolas no visas pasaules.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar