Preču trūkums un pircēju agresivitāte – tirgotāji brīdina par sekām, ieviešot ierobežojumus lielveikalos

Krīzes vadības padome, kura gandrīz desmit stundas sprieda par Covid-19 ierobežošanu, naktī no ceturtdienas uz piektdienu plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem pastāstīja, ka vienojusies par ārkārtas situācijas izsludināšanu Latvijā uz trim mēnešiem. Tas gan vēl ir jāapstiprina valdībai, kas plāno uz ārkārtas sēdi sanākt šodien, 8. oktobrī, un arī lemt par ierobežojumiem.

Preses konferencē tika paziņots, ka tiek plānoti daudz stingrāki ierobežojumi nevakcinētajiem un pastiprināta kontrole epidemioloģiskās drošības pasākumiem. Iecerēts, ka

veikali būs pieejami tikai iedzīvotājiem ar Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātiem. Izņēmums būs pārtikas veikali un pirmās nepieciešamības preču iegāde.

Ierobežos veikalu darba laiku.

Preses konference pēc Krīzes vadības padomes sēdes, kurā tika lemts par turpmākiem soļiem Covid-19 saslimstības situācijas stabilizēšanai

🔴 Preses konference pēc Krīzes vadības padomes sēdes, kurā tika lemts par turpmākiem soļiem Covid-19 saslimstības situācijas stabilizēšanai. Informē: 💬 Ministru prezidents Krišjānis Kariņš; 💬 Veselības ministrija ministrs Daniels Pavļuts; 💬 Izglītības un zinātnes ministrija ministre Anita Muižniece; 💬 Latvijas Republikas Kultūras ministrija ministrs Nauris Puntulis.

Posted by Ministru kabinets / Government of Latvia on Ceturtdiena, 2021. gada 7. Oktobris

Kaimiņzemē Lietuvā arī tika ieviesti līdzīgi ierobežojumi, kas liedz brīvu pieeju pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem iedzīvotājiem bez sertifikātiem, to skaitā pieļaujot iepirkšanos tikai pavisam nelielos primārās nepieciešamības preču veikalos ar ieeju no āra un tirdzniecības platību līdz 1500 kvadrātmetriem, radījuši neapmierinātību, preču iztrūkumu un konfliktus ar policijas iesaisti, vēsta Neatkarīgā.

“Šāda veida ierobežojumu ieviešana Latvijā radītu būtisku liela skaita nevakcinētu iedzīvotāju pulcēšanos pie mazāka formāta veikaliem, kā arī preču iztrūkumu, tādā veidā ierobežojot pieeju pirmās nepieciešamības precēm lielai daļai sabiedrības.

Īpaši smagi šāds regulējums var skart tieši sabiedrības neaizsargātāko daļu, tostarp seniorus, kuriem pārvietošanās iespējas ir ierobežotas.

Ierobežojot pieeju pārtikai un medikamentiem lielākos veikalos, seniori var tik apdraudēti vēl vairāk – iestājoties arvien vēsākam laikam un stāvot rindās ārpus veikala kopā ar lielu skaitu nevakcinētu cilvēku, tiek radīti papildus veselības riski arī vakcinētiem senioriem, tādējādi vēl vairāk noslogojot veselības sistēmu,

Neatkarīgajai uzsver “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Būtiski, ka Lietuvas gadījumā par konkrētajiem ierobežojumiem sabiedrība tika informēta divus mēnešus pirms to ieviešanas, ļaujot laikus vakcinēties un sagatavoties nepieciešamo ierobežojumu ieviešanai.

Lietuvā no 13. septembra bez “iespēju pasēm” atļauts iepirkties tikai nelielos ikdienā nepieciešamāko preču veikalos ar atsevišķu ieeju no āra, nedrīkst apmeklēt sabiedrisko ēdināšanas iestāžu iekštelpas, sporta klubus, saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus un piedalīties pasākumos, kuros dalībnieku skaits pārsniedz 500.

Pēc Lietuvas virusologa Sauļus Čaplinska teiktā, pašreizējā situācijā, pieprasot iespēju pasi, panāktais efekts ir pretējs gribētajam – cilvēki, kuriem nav šāda imunitāti apliecinoša dokumenta un kuri tātad pieder pie augstāka riska grupas, drūzmējas mazākos un sliktāk vēdinātos veikaliņos, un līdz ar to inficēšanās risks pieaug.

Jāņem arī vērā, ka Latvijā šādi ierobežojumi īpaši smagi skartu reģionālos tirdzniecības centrus un mazos uzņēmumus ārpus Rīgas, kuri atrodas šajās tirdzniecības vietās. Reģionos pirmās nepieciešamības preču un pakalpojumu blīvums ir daudzkārt mazāks un iedzīvotājiem iespēja saņemt pirmās nepieciešamības pakalpojumus un preces ir ierobežotas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
torrents
torrents

Viss pareizi! Nav ko te tēlot zinātniekus, ārstus, farmaceitus utt. Paši izdomā kaut kādu pseidopamatojumu nevakcinēties un tad ceļ traci. Negribi ierobežojumus – ej vakcinēties! Malacis Kariņš! Visu pareizi pateica.