Populārākās tūristu krāpšanas shēmas

tūristu krāpšanas

Kādas tik viltības izgudro krāpnieki, lai tiktu pie tūristu naudas! Turklāt dažādās valstīs tiek izstrādātas savas noziedzīgas tūristu krāpšanas shēmas.

Ja esat brīdināts, tātad bruņots: lai nekļūtu par kārtējā blēža upuri, jums iepriekš jāzina, kas jūs var sagaidīt.

tūristu krāpšanas

Vjetnama
Daudzi tūristi ceļo pa Vjetnamu ar autobusiem. Turklāt ārzemnieki parasti dod priekšroku uzņēmumam Sinh Tourist, kas izceļas ar teicamu servisu. To zinot, citas firmas pārdod savas biļetes it kā šā uzņēmuma vārdā. Vēl trakāk: īstu biļešu vietā iebraucējiem dažkārt pārdod viltojumus, ar kuriem vispār nekur nav iespējams aizbraukt. Viltojumus jums var „iesmērēt” pat gluži pieklājīgās vietās — autobusu pieturās vai viesnīcā, kurā jūs esat apmeties (noziedznieki visai bieži vienojas par to ar viesnīcu darbiniekiem). Tāpēc, lai nenāktos ciest, braukšanas biļetes vienmēr iegādājieties autobusu pārvadātāja uzņēmuma mājas lapā vai birojā.

tūristu krāpšanas

Bali
Bali tempļu apkārtnē vienmēr mīt daudz pērtiķu. Šie veiklie dzīvnieki acumirklī var atņemt jums fotoaparātu, mobilo tālruni, maku vai citas vērtīgas lietas. Nedomājiet, ka viņi paši vēlas tā rīkoties. Parasti tie ir apmācīti dzīvnieki. Viņi nogādā nozagtās mantas vietējiem „dresētājiem”, kuri pēc tam atdod tās jums, par palīdzību pieprasot nelielu kabatas naudu — parasti 3–4 dolārus. Tādās vietās turiet savas mantas cieši un somu nēsājiet plecā, lai pērtiķi nespētu to izraut.

tūristu krāpšanas

Ņujorka
Taimskvēra „Lielajā ābolā” ar pilsētas viesu krāpšanu bieži nodarbojas reperi. Muzikants par baltu velti piedāvā jums iepazīties ar viņu daiļradi un sniedz CD. Viņš ir ļoti laipns un ir gatavs ne vien šķirties no ierakstiem, bet pat dāvāt savu autogrāfu. Tiklīdz disks ir nonācis jūsu rokās, jaunais cilvēks paziņo, ka viņam pienākoties ap 10 dolāru. Lai viņa teiktais izklausītos pārliecinošāk, tūdaļ pat ir klāt vairāki viņa muskuļotie draugi. Tāpēc, ja nevēlaties iekulties nepatikšanās, neņemiet rokās nekādas „dāvanas”.

tūristu krāpšanas

Ēģipte
Katram tūristam, kas apmeklē Ēģipti, noteikti jānofotografējas uz piramīdu fona. Taču daudz interesantāk ir nevis vienkārši nostāties pie sfinksas, bet uzrāpties kamieļa mugurā. Varbūt jūs pat vēlaties ērti iekārtoties starp šā dzīvnieka kupriem un pavizināties? Ņemiet vērā — lai gan dzinējs apgalvo, ka viss kopā izmaksās tika aptuveni 15 dolāru, jums nāksies samaksāt krietni vairāk. Tiklīdz jūs būsiet kupraiņa mugurā, jūs kļūsiet par ķīlnieku — saimnieks neļaus jums nokāpt, kamēr nebūsiet viņam iedevis vēl vairākas monētas. Ja vēlaties saglabāt savu naudu, neļaujieties tikt pierunāts un labāk iztieciet bez vizināšanās ar eksotisko „satiksmes līdzekli”.

tūristu krāpšanas

ASV
Blēdības ar kredītkartēm ir ļoti izplatītas jebkurā pasaules valstī, kur tās lieto. ASV krāpnieki izmanto šādu shēmu: pēc tam, kad jūs esat veiksmīgi iekārtojies viesnīcā, jums nakts vidū piezvana it kā no administratora, paziņo, ka ar numura apmaksu ir radušās problēmas un lūdz ātri nosaukt kartes datus. Pusmiegā jūs tos nosaucat, bet no rīta atklājat, ka naudas summa  jūsu kontā ir krietni sarukusi. Lai neuzķertos uz šāda āķa, nekad nevienam neizpaudiet savas naudas kartes datus! Protams, ar apmaksu tiešām var rasties problēmas, tomēr labāk neslinkojiet un dodieties uz uzņemšanas nodaļu personīgi.

tūristu krāpšanas

Roma
Itālijas galvaspilsētā esiet ļoti uzmanīgi un nevienam neuzticieties, jo tur parasti bariem siro visdažādākie krāpnieki un zagļi. Ļoti bīstami un agresīvi var būt kabatzagļi. Ja mēģināsiet tos notvert, viņi var jūs nopietni ievainot. Nereti uz ielām var sastapt sievietes ar „viltotiem” bērniem: tāda dāma tur rokās autiņos ietītu zīdaini un tad pēkšņi viņš izkrīt tai no rokām. Jūs, protams, raugāties uz viņu, bet zagļi pa to laiku aptīra jūs. Ja jūs varētu aplūkot mazuli, tad pārliecinātos, ka tā ir tikai lelle. Piesargieties vērot neparastus atgadījumus — tas var būt tikai veids, kā novērst jūsu uzmanību.

tūristu krāpšanas

Šrilanka

Ceļojot pa Šrilanku, iespējams, ka jūs sastapsiet kādu vietējo iedzīvotāju, kas lūgs parādīt jūsu valsts mazāko naudas zīmi. Aplūkojis to, viņš palūgs, lai jūs to viņiem uzdāvināt, jo, lūk, viņa dēls kolekcionē ārvalstu naudu. Parasti šādi „kolekcionāri” salasās vietās, kur ir daudz ārzemju tūristu. Patiesībā mūsu divi eiro viņiem ir milzu nauda. Tāpēc, savākuši dažādas valūtas, viņi dodas uz maiņas punktu un iegūst, pēc vietējiem mērogiem, gluži pieklājīgu summiņu.

tūristu krāpšanas

Lasvegasa
Ja reiz esat nonācis Lasvegasā, jums gribas pēc iespējas ātrāk iekārtoties viesnīcā un steigties uz spēļu vietu. Tas nevienam nav noslēpums, tāpēc brīdī, kad jūs lidostā vai viesnīcā izkraujat bagāžu, jums līdzās uzrodas ļaudis, kas ir gatavi palīdzēt aiznest ceļasomas. Diemžēl viņu sniegtais atbalsts ir savtīgs: daļa jūsu bagāžas var pazust. Tāpēc, ja nevēlaties zaudēt savas mantas, neuzticiet nevienam to izkraušanu un iekraušanu vai arī vērīgi uzmaniet savu bagāžu. Blēži strādā zibenīgi: jūs pat acis nepamirkšķināsiet, kad kāda jūsu soma būs pagaisusi.

tūristu krāpšanas

Bolīvija
Bolīvijas lielākais tirgus La Kanča, kā arī citas ļaužu pilnas vietas ir ideāla vieta zagļiem. Jūs nokļūstat ciešā pūlī, piespiests pie kāda ražena auguma vīra tā, ka ne pakustēt. Kad pūlis izklīdīs, jūs atklāsiet, ka zagļi ir paguvuši aptīrīt jūsu kabatas – tur vairs nav ne naudas maka, ne pulksteņa, ne citu lietu. Tiem, kam šāda notikumu gaita nepatīk, nav jāstaigā pa cilvēku pilnām šaurām ieliņām vai arī jābūt ārkārtīgi uzmanīgiem.

popularakas-turistu-krapsanas-shemas-11

Kolumbija
Kolumbijā ir daudz skaistu pludmaļu ar baltām smiltīm, kur jūs varēsiet lieliski atpūsties, pasauļoties vai pasērfot. Un ir pilnīgi iespējams, ka kādā brīdī, kad būsiet laiski atgūlies Karību jūras krastā, jūs piepeši sajutīsiet, ka jūsu pleciem uzgulst vieglas un maigas sievietes rokas un jauka balss piedāvā jums uzdāvināt masāžu. Patiesībā bezmaksas procedūru nav. Pēc tam, kad būsiet guvis savu baudas tiesu, no jums tiks pieprasīta nauda. Turklāt var izrādīties, ka cena nepavisam nav tik draudzīga, kā laipnais piedāvājums.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar