Pīpētājiem nākamgad būs jāmaksā dārgāk

cigaretes

No 2023.gada 1.janvāra mainīsies akcīzes nodokļa likmes tabakas izstrādājumiem un elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamiem šķidrumiem, to sagatavošanas sastāvdaļām (e-šķidrumi) un tabakas aizstājējproduktiem, informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

Tādēļ no 1.janvāra varētu pieaugt minēto produktu mazumtirdzniecības cenas, skaidro VID pārstāvji.

Līdz ar likmju maiņu šo produktu apritē iesaistītajiem komersantiem jāveic inventarizācija un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajiem tabakas izstrādājumiem un e-šķidrumiem.

Pēc VID aprēķiniem, akcīzes nodokļa likmes paaugstināšana cigarešu (20 cigarešu paciņā, cena četri eiro) cenu varētu palielināt par 0,18 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), cigāru un cigarillu (10 gabalu paciņā) cena varētu augt par 0,14 eiro, ieskaitot PVN, smēķējamās tabakas (40 gramu paciņā) cena varētu augt par 0,29 eiro, ieskaitot PVN, bet karsējamās tabakas (6,2 grami paciņā) cena varētu augt par 0,08 eiro, ieskaitot PVN.

Nākamā gada 1.janvārī inventarizācija jāveic visiem tabakas izstrādājumu apritē iesaistītajiem komersantiem, izņemot mazumtirgotājus. 

Līdz 16.janvārim Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) jāiesniedz akcīzes nodokļa starpības aprēķins un līdz 14.februārim jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajiem tabakas izstrādājumiem.

Savukārt 2023.gada 1.februārī inventarizācija jāveic tabakas izstrādājumu mazumtirgotājiem. Līdz 15.februārim EDS jāiesniedz akcīzes nodokļa starpības aprēķins, kas jāiesniedz arī gadījumā, ja krājumā nav tabakas izstrādājumu, un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajiem tabakas izstrādājumiem.

Pēc VID aprēķiniem, akcīzes nodokļa likmes paaugstināšana e-šķidrumam 1,3 mililitru iepakojumā varētu paaugstināt cenu par 0,06 EUR, ieskaitot PVN, e-šķidrumam divu mililitru iepakojumā – par 0,1 eiro, ieskaitot PVN, bet e-šķidrumam 10 mililitru iepakojumā – par 0,48 eiro, ieskaitot PVN.

Nikotīna spilventiņiem 16,8 gramu iepakojumā cena varētu augt par 0,41 eiro, ieskaitot PVN, bet nikotīna spilventiņiem 18 gramu iepakojumā – par 0,44 eiro, ieskaitot PVN.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar