Pilnīga atturēšanās no alkohola ir cēlonis priekšlaicīgai nāvei, brīdina zinātnieki

alkohols

Pilnīga atturēšanās no alkohola var kļūt par cēloni priekšlaicīgai nāvei. Tā secinājuši amerikāņu zinātnieki, kas veikuši pētījumu vairāk nekā 50 gadu garumā.

Pētījuma ietvaros ASV zinātnieki novēroja  veselības stāvokli vairāk nekā diviem tūkstošiem 50 gadus vecu cilvēku. Mediķi rūpīgi izpētīja arī viņsaulē aizgājušo eksperimenta dalībnieku nāves cēloni. Eksperimenta rezultāti publicēti žurnālā Alcoholism: Clinical and Experimental Research.

Pētījuma veikšanas periodā katru gadu eksperimenta dalībnieki tika intervēti. Pusmūža cilvēki atklāti pastāstīja, cik bieži un kādā daudzumā viņi lieto alkoholu.  Zinātnieki secināja, ka stiprais alkohols vairumā gadījumu kalpoja veselības veicināšanai  – grādīgais dzēriens uzlaboja eksperimenta dalībnieku organisma normālu funkcionēšanu. Līdz ar to viņi labāk jutās un mazāk slimoja.

60% pētījuma dalībnieku – atturībnieku dzīves ilgums nebija pat 65 gadi. Turpretī tie, kuri laiku pa laikam iemeta pa graķītim, 80% gadījumu nodzīvoja vismaz līdz 70 gadu vecumam.

Kā nojaušat, daudzi pauž neticību šī eksperimenta rezultātiem. Acīmredzot tāpēc, ka sabiedrībā tiek propagandēts veselīgs dzīvesveids, kurā alkoholam nav vietas. Turpretī šī pētījuma rezultāti alkohola lietošanu atzīst par ieteicamu.

Mums, cienījamie lasītāji, izvēle ir jāizdara pašiem – atturēties no alkohola, ar to riskējot saīsināt dzīves ilgumu, vai kādu reizi atļauties uzprišināt sev asinsriti ar kādu mēriņu sīvā. Katrā ziņā, ir jāatceras zelta likums – kas par daudz, tas par skādi.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: ridus.ru

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


21
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pauls
Pauls

Un ko darīt tā teikt bijušajiem alkoholiķiem? Tas pats Raimonds Pauls nl, jau 40 gadus nedzer un paskataties uz viņu. Viņš intervijā stāstīja kāpēc nedzer. Ja viņš iedzers kaut nedaudz viņam atkal gribēsies vēl un vēl.

Jānis
Jānis

Klasiska feika ziņa!

kate
kate

Nezinu, vai tas palīdzēja manam opim – katru dienu stunda diendusa un katru pēcpusdienu viens graķītis Rīgas melnais balzams, un nodzīvoja itin sprauns līdz 94 gadiem.

tavamate
tavamate

Lūdzu linku uz pētījumu, savādāk šī ir tukša. Nejau alkohola nelietošana samazina dzīves garumu, jūs , bet gan neveselīgs, mazkustīgs dzīvesveids kopumā. Ir tik daudz kas jāņem vērā veicot šādu pētījumu. bars.

Sportists
Sportists

Pilnīgas muļķības, varbūt tieši otrādi ir, tie kuri lieto regulāri arī ātrāk atstiepj kedas. Es nelietoju vispār un savos 30 izskatos par gadiem +/- 7 jaunāks nekā mani vienaudži kuri lieto

74-k
74-k

Šķiet, ka jāpiemēro koeficients (30-7) , kas ir 23 gadi, kuru laikā asinsritē jau ir tik bīstamas izmaiņas (sk.prof.Ozolantas un prof.Knēta pētijumu rezultātus), ka kedu atstiepšanas laiks var iestāties ātrāk. Tomēr priecāšos, ja arī Jūs sasniegsit līmeni 74-k. Lai Dievs Jums uz to palīdz!

Dr.Labi
Dr.Labi

Labi, ka vismaz kaut ko uzskatāt par pilnīgu ;)
Tomēr, emocijas, kas jūtamas Jūsu sevis slavinājumā, neliecina par pārliecību par savu taisnību.
Lai veicas arī turpmāk pārspēt savus vienaudžus (kuri lieto) visās dzīves jomās !
Laimīgu Jauno gadu !

edGars
edGars

varbūt ir saprasts pareizi – svarīgi “uzlabot asinsriti”. To var paveikt dažādi.

Alkāns
Alkāns

Kur atsauce uz pētījumu? Balstoties uz šo žurnaļugas atgremojumu jāizdara izvēle?

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Ķīmijā ir alkāni…

Kārlis
Kārlis

Kur ir atsauces, kas šo pētījumu vadīja, kur, kad, kā tas tika veikts? Šeit pietrūkst diezgan būtiskas detaļas. “..veikuši pētījumu vairāk nekā 50 gadu garumā .. zinātnieki novēroja veselības stāvokli vairāk nekā diviem tūkstošiem 50 gadus vecu cilvēku” Tas nozīme, ka viņi novēroja veselības stāvokli no 0 līdz 50 gadiem vai 50 gadus novēroja 50 gadīgos cilvēkus? Ja jums ir jēdzīgi fakti, lūdzu padalieties.

Aija
Aija

Es arī tāpat domāju.Nevajag tikai pārforsēt.

Inese
Inese

Iedzert nav gruti,bet dzerajam nevajag,par pleguri klut.

Dzerajs
Dzerajs

PIlnigaka Inde nevar veicinat veselibu….da bars!

noname
noname

avots šim “rakstam”?????

KPmulkjibas
KPmulkjibas

Alcohol is also linked to cancer of the mouth, nose, larynx, oesophagus, colon, liver, and breast cancer in women. Between 4% and 30% of cancer deaths worldwide could be attributed to alcohol use (for breast cancer, the most common, the figure was 8%). Importantly, even moderate drinking confers some increased risk: just one glass a day increases the risk of breast cancer by 4%, while heavy drinking can increase the risk by 40-50%. In total, there are more than 200 diseases and injuries that can be linked to alcohol consumption, including 30 that are caused only by alcohol. Meanwhile, another… lasīt vēl »

bbaiba
bbaiba

Es nelietoju, jo man negaršo.
Man tagad piespiest sevi un iedomāties, ja tās baigās zāles vai jaunības eliksīrs?! Nope…

Dildo Schwaggins
Dildo Schwaggins

bbaiba, ik reizi, kad kapā iekšā to dziru, iedomājies, ka tas ir jaunības eklēris. Yap.

minka
minka

es vispaar nelietoju alko.,un ko man tagad-jaasaak iemest ?

Bonaparts
Bonaparts

Atsauce uz pētījumu?

andris
andris

marasms…es zinu cilvēkus,ka smēķēja un dzīvoja pāri par 90 gadiem…tāpēc tagad aicināšu ik pa laikam ievilkt dūmu,bet nepārforsēt?!