Piedeva Ziemassvētku eglei viesistabā – utu, ērču un zirnekļu tūkstoši

Ziemassvētku egle

Kas gan ir Ziemassvētki bez vizuļiem, kruzuļiem izpušķotas egles? Pirkta vietējā lielveikala tirgus placī vai pašu cirsta piepilsētas mežā, egle tiek ienesta mājoklī, lai dietu un dzejoļus deklamētu lampiņu virtenes vai sveču liesmiņu gaismā svētku vakarā. Taču vai zināt, ka līdz ar egli, savā mājā esam ienesuši arī veselu pulku utu, ērču un zirnekļu?

Bergenas universitātes muzeja pētnieki izdevumam IB Times atklājuši, ka Ziemassvētku eglītē dzīvo apmēram 25 000 sīki radījumi, kas ar neapbruņotu aci nav saskatāmi. Utu, ērču, kožu un zirnekļu armādas. Lūk, kas kopā ar mirdzošajiem eglīšu rotājumiem mitinās eglītes zaros.

“Kukaiņi ziemas laikā guļ un ilgstošā miega laikā nav aktīvi. Tomēr, nokļūstot siltumā un gaismā, kukaiņi pamostas, jo domā, ka ir pavasaris. Ja jūs novietosiet eglīti uz balta palaga, tad redzēsiet – no tās izkrīt vesela gūzma ar sīkiem kukaiņiem. Taisnība gan, ja jums nav alerģijas, šie kukaiņi problēmas neradīs,” komentē profesore Bjarte Jordāla (Bjarte Jordal).

Pētījums arī atklāj, ka lielākā daļa eglītē dzīvojošo ērču, drīz vien nobeidzas, jo telpās tām pietrūkst barības vielu.

Lai izvairītos no kukaiņu armādām, pētnieki iesaka iegādāties speciāli audzētas vietējās eglītes, jo tajās to esot mazāk. Pētnieki arī brīdina, ka nevajadzētu pārāk aizrauties ar eglītes tīrīšanu, jo tas var koku sabojāt.

“Starp citu, arī augi, ko audzējam podos, ir mājvieta dažādiem kukaiņiem. Tāpēc Ziemassvētku eglīte nav nekāds izņēmums un nevajadzētu par to pārāk satraukties,” piebilst Jordāla.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: IB Times

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar