“Pfizer” sāk testēt tabletes pret Covid-19

tabletes

Kompānija “Pfizer” ir sākusi klīniskos pētījumus iekšķīgi lietojamam medikamentam Covid-19 infekcijas novēršanai. Pētījuma laikā tiks pārbaudīts, vai tablešu veidā ražotais medikaments palīdz novērst koronavīrusa izplatīšanos starp cilvēkiem ar sākotnējiem inficēšanās simptomiem.

Līdz šim cīņā par pirmā viegli administrējamā un tablešu veidā lietojamā pretvīrusa medikamenta izstrādi pret Covid-19 ir iesaistījušās vairākas farmācijas kompānijas, tostarp ASV bāzētā “Merck & Co”, Šveices farmācijas kompānija “Roche Holding AG” un “Pfizer”.

Galvenais mērķis ir atrast tabletes, kuras novērstu vieglas saslimšanas pāriešanu smagā stadijā. “Pfizer” tablešu, kurām pašlaik ir tikai nosaukums PF-07321332, izstrāde sākās jau pērnā gada martā.

Šajā pētījuma posmā piedalīsies 2660 cilvēki vecumā no 18 gadiem, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā ar Covid-19 slimnieku un kuriem varētu būt konstatēti pirmie saslimšanas simptomi.

Jauno tablešu mērķis ir bloķēt enzīmus, kuri nepieciešami, lai koronavīruss varētu vairoties. Medikamentu paredzēts lietot kopā ar zemām ritonavira devām – šo medikamentu izmanto HIV infekcijas ārstēšanā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar