Pētījumā noskaidrots, cik ilgi Covid-19 izraisošais vīruss izdzīvo uz dažām virsmām

Covid-19

Jaunais koronavīruss var izdzīvot uz dažām virsmām dienām ilgi, bet gaisā – vairākas stundas, teikts otrdien publicētā ASV zinātnieku pētījumā.

Zinātnieki noskaidrojuši, ka Covid-19 izraisošajam vīrusam ir līdzīga izdzīvošanas spēja ārpus ķermeņa kā tā priekštecim, kas 2002. -2003. gadā izraisīja SARS uzliesmojumu.

Pētījums publicēts izdevumā “New England Journal of Medicine” (NEJM) un to veikuši zinātnieki no Slimību kontroles un profilakses centriem (CDC) un Kalifornijas universitātes.

Jaunais koronavīruss bija atrodams četras stundas uz vara, divas vai trīs dienas uz plastmasas vai nerūsējošā tērauda un līdz 24 stundām uz kartona.

Imitējot šķaudīšanu, lai vīruss aerosola formā izplatītos gaisā, to varēja konstatēt gandrīz trīs stundas.

NEJM publicētais pētījums parādīja, ka Covid-19 vīrusam un SARS vīrusam ir aptuveni vienāda izdzīvošanas spēja.

Tomēr to līdzīgā izdzīvošana nespēj izskaidrot, kāpēc jaunais koronavīruss pasaulē inficējis teju 200 000 cilvēku un prasījis teju 8000 dzīvību, bet SARS inficēja aptuveni 8000 cilvēku un nogalināja teju 800.

Plašāk var izlasīt ŠEIT.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Attēls: Pixabay

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
HAx2
HAx2

Izskaidrojums ir ļoti vienkāršs – covid epidēmija Ķīnā sākās daudz, daudz agrāk, nekā par to uzzināja ārpus Ķīnas. Un kad visi vēl domāja, ka covid joprojām ir tikai Wuhan un tuvākajā apkaimē, ķīniešu tūristu bari to jau bija izvazājuši pa visu pasauli.