Pasaules Veselības organizācija brīdina par “pandēmisko nogurumu”

Pasaules Veselības organizācija (PVO) brīdināja Eiropas valstis par “pandēmisko nogurumu”, kas apdraud kontinenta spējas cīnīties ar koronavīrusu.

“Kaut arī nogurums tiek mērīts dažādos veidos un tā līmenis dažādās valstīs ir atšķirīgs, tagad tiek lēsts, ka dažos gadījumos tas sasniedzis 60%,” norādīja PVO Eiropas direktors Hanss Klūge.

Šāds secinājums balstīts “apkopotajos datos no reģiona valstīm”, viņš skaidroja.

Pēdējie astoņi mēneši pilsoņiem ir prasījuši “milzīgus upurus”, cenšoties savaldīt koronavīrusa izplatību,

Klūge norādīja paziņojumā.

“Šādos apstākļos ir viegli kļūt apātiskiem un demotivētiem, izjust sagurumu.”

Klūge aicināja Eiropas varasiestādes uzklausīt sabiedrību un strādāt ar to “jaunos un inovatīvos veidos”, lai aktivizētu cīņu pret Covid-19, tā izplatības apjomiem Eiropā atkal pieaugot.

Vietējās varasiestādes Apvienotajā Karalistē konsultējas ar sabiedrību, lai novērtētu tās noskaņojumu, bet Dānijā kāda pašvaldība iesaistījusi studentus centienos izstrādāt ierobežojumus, kas ļautu viņiem atgriezties augstskolā.

Turcija sabiedrības noskaņojuma izprašanai rīko aptaujas sociālajos tīklos, bet Vācijā valdība “konsultējusies ar filozofiem, vēsturniekiem, teologiem, uzvedības un sociālajiem zinātniekiem”, norāda PVO amatpersona.

PVO Eiropas reģionā, kurā ietilpst 53 valstis, arī Krievija, Turcija, Vidusāzijas un Kaukāza valstis, apstiprināti vairāk nekā 6,2 miljoni inficēšanās gadījumu ar koronavīrusu, kā arī gandrīz 210 000 ar Covid-19 saistītu nāves gadījumu, liecina oficiālā statistika.

Avots: tvnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš no Pokaiņu meža
Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Aizlūgsim Latvju Dievus par kovid (Covid-19) sirgstošajiem pacientiem ar smagu slimības gaitu. Aizdegsim uz galda zaļas svecītes par viņu veselību. Lūgsim Dabas Māti, kaut šie cilvēki izveseļotos! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt šajā surajā laikā!
Ilgu mūžu vēlot, Skolnieciņš Latvju Skaudības Dievs
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) (Skauģu Skauģis)
#DabasMāte #PozitīvāEnerģija #LatvjuDievuSvētība #Kroņvīruss